Bitcoin w Wenezueli | Nowe ATH

2 517
W najbardziej pogrążonym w kryzysie państwie na świecie kryptowaluty stały się nieodłącznym środkiem wymiany, ostatnio wolumen obrotu wzrósł o 20%. Bitcoin w Wenezueli osiągnął w ostatnim tygodniu obrót 157 razy większy niż największa wenezuelska giełda papierów wartościowych. Wprowadzono regulacje i ograniczenia.Bitcoin w Wenezueli

Odkąd tylko Wenezuela zaczęła doświadczać kryzysu, już obserwowaliśmy coraz to bardziej zwiększające się wolumeny transakcji na Bitcoinie w tym kraju. Wymiana w głównej mierze opiera się tam przy pomocy portalu LocalBitcoins, który pozwala na handel bezpośredni.

W ostatnim tygodniu (02.02-09.02) zaobserwowaliśmy prawie 20% wzrost obrotu Bitcoinami w stosunku do poprzedniego tygodnia. W sumie obrót wyniósł 2 485 Bitcoinów w ciągu całego tygodnia, tj. średnio 1,28 miliona dolarów dziennie.

coin-dance-localbitcoins-VES-volume

Rynek Bitcoin w Wenezueli tym samym osiągnął 157 razy większy wolumen transakcyjny niż największa wenezuelska giełda papierów wartościowych. Giełda mieszcząca się aktualnie w najniebezpieczniejszym mieście świata, Caracas, w ostatni piątek odnotowała obrót na poziomie 8 117 dolarów. The Caracas Stock Exchange przeprowadziła całe 24 transakcje, na łączną kwotę 26 585 787 VES (sovereign bolivar).

VES to odpowiednik wenezuelskiego boliwara VEF (venezuelan bolivar), który powstał w wyniku postępującej hiperinflacji. Jakiś czas temu 100 000 VEF wymieniano na 1 VES.Regulacje

W wyniku znacznego zainteresowania Bitcoinem ze strony Wenezuelczyków, rząd postanowił wprowadzić kontrolę tego rynku.

Kontrolę nad tym rynkiem sprawuje The National Superintendence of Cryptoactives and Related Activities of Venezuela (SUNACRIP). Ów organ wydał przepisy regulujące przekazy pieniężne w kryptowalutach (wysyłanie i otrzymywanie transakcji), opublikowane w krajowej gazecie, w ubiegły czwartek.

W orzeczeniu napisano, że od każdej transakcji kryptowalutowej będzie pobierana prowizja w wysokości od 0,25 euro (min.) do nawet 15% całkowitej kwoty transakcji.

Ponadto określono miesięczny limit, który nie pozwala przeprowadzać transakcji na kwotę większą niż 10 jednostek kryptowaluty Petro (PTR). Zgodnie z narodowym przelicznikiem, przekłada się to na ok. 600$ miesięcznie. Każda większa kwota będzie autoryzowana przez SUNACRIP, ale nie większa niż 3 000 dolarów (50 PTR).


Bitcoin w Wenezueli, co o tym myślicie? Czy obrót Bitcoinami dalej będzie rósł w Wenezueli? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze