Bitcoin to inwestycja długoterminowa i nagrodzi tych, co zostali na rynku – powiedział współzałożyciel Reddita

źródło: pixabay.com

Jeden ze współzałożycieli internetowego portalu Reddit, Alexis Ohanian, wypowiedział się o kryptowalutach w wywiadzie dla Yahoo Finance. Ohanian zaprezentował swoje poglądy na temat Bitcoina i jak, (wg niego), powinni zachować się inwestorzy w świetle bessy rynkowej. Współzałożyciel reddita twierdzi, że powinniśmy rozpatrywać Bitcoina jako długofalową inwestycję, która przerodzi się w ogromne zyski, kiedy branża osiągnie swój kulminacyjny moment. Podpowiada, aby inwestorzy nie przejmowali się długim okresem rynku niedźwiedzia, a cierpliwie czekali. Ponadto nazwał aktualny okres dla branży jako „Crypto Winter”, która przerodzi się w „Wiosnę Innowacji”.

Ohanian wierzy w długofalową inwestycję w Bitcoina, obrazując aktualną bessę jako okres przejściowy i wycofanie się spekulantów z rynku. Według niego, ogromne spadki w 2018 roku spowodowały, iż z rynku wyszły osoby, których nie interesowała technologia, a czysty zysk z handlu i spekulacji kryptowalutami. Jak sam mówi, czeka na nas „Wiosna Innowacji”, która nagrodzi wszystkich entuzjastów pozostałych po delikatnym krachu z zeszłego roku.

„To jest z pewnością Crypto Winter, bez żadnych wątpliwości. Ale mój przyjaciel, Brian Armstrong – który jest dyrektorem generalnym Coinbase – powiedział: Nadchodzi wiosna innowacji kryptograficznych. Ma na myśli, że faktycznie, ceny są obniżone. Spekulanci uciekli. I to świetnie, gdyż ludzie, którzy teraz budują się na kryptografii, są prawdziwymi wizjonerami. I w rzeczywistości są budowniczymi. W rzeczywistości budują infrastrukturę, która naprawdę wystarczy, aby to wszystko stało się możliwe.” – powiedział w wywiadzie

Alexis posiada bardzo bogatą przeszłość inwestycyjną, jak na swój młody wiek. Jest on bez wątpienia człowiekiem sukcesu, a w wieku 23 lat został multimilionerem. Ohanian był współzałożycielem sieci społecznościowej Reddit zaledwie kilka tygodni po ukończeniu college’u. Strona stała się hitem i aktualnie stanowi jedno z najpopularniejszych forum internetowych. Zwrócił również uwagę w wywiadzie, że był „jednym z pierwszych inwestorów platformy Coinbase w 2011 roku, kiedy stanowiło to nieosiągalny cel inżynierów”.

bitcoin reddit kryptowaluty
źródło: pixabay/pexels

Kryptowaluty to paliwo dla nowego Internetu

Alexis Ohanian wielokrotnie wypowiadał się na temat kryptowalut. Wierzy w ideę krypto, a szczególnie jako przyszłego pieniądza Internetu. W maju 2018 roku, Alexis Ohanian wypowiedział się w programie The Late Show with Stephen Colbert. Ohanian stwierdził wówczas, że waluty wirtualne dają społeczeństwu możliwość kontrolowania własnych pieniędzy bez obawy o silną interwencję rządu – szczególnie w krajach, w których występują niestabilne problemy polityczne i ekonomiczne. Za przykład takich działań mogą posłużyć blokady kont bankowych w krajach dotkniętych kryzysem gospodarczym czy bardzo niskie limity wypłat z bankomatów.

Co sądzicie o słowach współzałożyciela Reddita? Podzielacie jego opinię? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze