Bitcoin spada poniżej 5000 dolarów. Bitcoin Cash oddaje czwartą pozycje kryptowalucie Stellar

2 967

Bitcoin Cash stracił swoją honorowe czwarte miejsce co do wielkości kapitalizacji na światowym rynku kryptowalut. Wojna domowa między dwoma różnymi ideami na polu Bitcoin Casha pozwoliła kryptowalucie Stellar (XLM) wskoczyć na pozycję rywala, tym samym BCH osunął się na piątą pozycję.

Warto zauważyć, że Stellarowi udało się wyprzedzić Bitcoin Casha w wyścigu kapitalizacji pomimo utraty wartości o 13,72% w ciągu ostatnich 24 godzin. Nie tylko odnotowano spadek na dwóch wyżej wymienionych kryptowalutach, cały rynek przeżywa trudny okres. Czołowa kryptowaluta Bitcoin, istny czołg, którego niektórzy okrzykiwali mianem cyfrowego aktywa store of value, utrzymującego swoją wartość odnotował spadek poniżej 5000 dolarów po raz pierwszy od października zeszłego roku. Król spada, w momencie pisanie artykułu, znajduje się na poziomie 4462 dolarów, zbliżając się do psychologicznej bariery 4000 $.

Bitcoin Cash

odnotował 40% spadek ceny w ciągu 24 godzin. BCH zsunął się od początku listopada z ceny 630 dolarów na aktualny poziom 217 dolarów z kapitalizacją 3,8 miliardów dolarów. Jednak CoinMarketCap, który śledzi ceny setek kryptowalut, połączył pułap rynkowy Bitcoin Cash i jednego z jej forków, Bitcoin Cash ABC, ponieważ wiele giełd używa BCH, aby odnieść się do BCH ABC. Wszelkie zmiany cenową mogą wynikać z innego podejścia do sprawy. Strategia CoinMarketCap może powodować na platformie zaskakujące wzrosty lub spadki kapitalizacji Casha.

Stellar

(XLM) notowany jest w cenie 0,18 dolarów, po spadku o 20% w ciągu ostatnich 24 godzin. Z kapitalizacją rynkową na poziomie 3,5 miliarda dolarów. Stellar był wspierany w tym roku przez spekulacje, że może być notowany na amerykańskiej giełdzie i dostawcy portfela Coinbase. W sierpniu giełda ogłosiła, że rozważa wprowadzenie Stellar, a także kilkunastu innych tokenów cyfrowych.

Rynek

Około 25 miliardów dolarów zostało wypompowanych z rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin. W ubiegłym roku Bitcoin osiągnął rekordową wysokość prawie 20 000 dolarów, ale systematycznie spadał w 2018 roku. Inwestorzy obawiają się, że oczekiwane inwestycje instytucjonalne w sektorze nie zostaną zrealizowane.

„Zaledwie kilka tygodni temu traderzy krypto żyli w obawie o brak zmienności na rynku kryptowalut” – powiedział założyciel i dyrektor naczelny grupy doradców finansowych deVere, Nigel Green. „Teraz powraca zmienność, a wielu doświadczonych inwestorów wykorzysta to jako główną możliwość kupna, być może ostatnią w 2018 r. Doświadczeni inwestorzy rozumieją, że waluty cyfrowe są przyszłością pieniędzy, dlatego trzeba czerpać korzyści z niższych cen w celu budowania portfeli i umacniania pozycji. „

Tymczasem Bitcoin SV, który konkuruje z Bitcoinem ABC o dominację nad siecią Casha, dziś chwalił się, że wydobywał największy blok na publicznym blockchainie.

O 7:54 w dniu 20 listopada CoinGeek, który prowadzi Bitcoin SV, wygenerował przełomowy blok 64 MB w bloku 557335. Blok ten wyniósł 334 074 transakcji i uzyskał opłatę eksploatacyjną w wysokości 0,651400 BCH.

Komentarze