Bitcoin przekracza $5 500 | Szarżować czy uciekać z rynku?

2 868
Rynek kryptowalut odnotowuje wciąż postępujące wzrosty z małymi wahaniami, a Bitcoin zbliża się ku 100 miliardom kapitalizacji. Co słychać na rynku?Sytuacja na rynku

Od początku roku jesteśmy świadkami, jak rynek kryptowalut przybiera na sile, kapitalizacja rośnie powoli, ale widocznie obserwujemy stale utrzymujący się trend zwyżkowy. Mniej więcej od lutego 2019 r. kapitalizacja całego rynku posuwała się z każdym dniem – miliard po miliardzie. Ostatnie tygodnie pokazały, że rynek jeszcze nie raz nas zaskoczy, Bitcoin przekroczył barierę 20 000 złotych. Wówczas kapitalizacja rynkowa wzrosła o ponad 25 miliardów dolarów z dnia na dzień.

Obecnej sytuacji na rynkach Bitcoina daleko do tego, co miało miejsce, chociażby rok temu, lecz inwestorzy i spekulanci nie tracą nadziei. Dziś, Bitcoin spokojnie plasuje się w połowie drogi do 6 000 dolarów (ok. 23 tys. PLN), ale czy do tego dojdzie? Tego nie wie nikt.


Kapitalizacja rynkowa BTC to 97,2 miliarda dolarów, wydawałoby, że symboliczna “setka” jest już tylko kwestią czasu. Co czeka nas w najbliższym czasie?

Szarżować czy uciekać?

Niektórzy analitycy, inwestorzy i entuzjaści Bitcoinowi twierdzą, że oto obserwujemy trend byka (bull market) albo że rynek niżej upaść nie może, w związku z czym czekają nas tylko wzrosty.

Szeroko znany kryptowalutowej społeczności Anthony Pompliano (Pomp) twierdzi, że nie widział jeszcze nigdy takiej szansy na rynku kryptowalut, jak dziś. “20-50x wzrostu wartości w okresie 5 lat” – mówi Pomp, “Czasami najlepszy trade jest najprostszy”.

https://twitter.com/APompliano/status/1120460156037419008Niejaki Willy Woo przeprowadził ankietę wśród znaczących influencerów, analityków i traderów pod kątem tego, czy dzisiejszy rynek niedźwiedzia jest dnem? Ma to rzekomo przekonać nas, że o wiele niżej rynek spaść nie może, więc czekają nas wyłącznie wzrosty, w najgorszym przypadku – stagnacja.Sami oceńcie, jak dalece każdy z ankietowanych analityków jest wiarygodny i czy sprawdziły się jego oceny wcześniej. Niewątpliwie wyróżnia się tam Mike Novogratz, który mówił, że Bitcoin osiągnie $40 000 w 2018 r. czy też założyciel ShapeShift, założyciel giełdy Kraken czy wspomniany Pomp.


Chcielibyście widzieć dotychczas utrzymujący się powolny trend czy nagły wzrost wartości waszych aktywów? Czekamy na wasze spostrzeżenia odnośnie do rynku kryptowalut w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze