Bitcoin przekracza barierę 20 000 złotych, a Elon Musk pompuje Dogecoina

źródło: pexels/pixabay
Gwałtowne zmiany cen kryptowalut na rynku dały nadzieje wielu inwestorom i spekulantom, ale czy to długotrwały trend, czy tylko pułapka? Analitycy Reuters i CNBC twierdzą, że przyczyną obecnego stanu rzeczy jest jednorazowa transakcja o wartości 100 milionów dolarów – 20000 BTC.


Ponad wszystko

Ostatnie kilkadziesiąt godzin zaskoczyło nas i nadal zaskakuje w związku z gwałtownym odwróceniem trendu na rynkach Bitcoina i innych walut. Zaledwie parę dni temu informowaliśmy Was o tym, że Bitcoin wzrósł o 3 000 złotych w godzinę. Dziś BTC spokojnie plasuje się powyżej 5 000 dolarów.

Według danych Coinpaprika, od wczesnych godzin 2 kwietnia do dziś przybyło na rynek kryptowalut ok. 27 miliardów dolarów, tym samym osiągając w pewnym momencie ponad $184 miliardy kapitalizacji. Jak donosi Bloomberg, akcje spółek technologicznych także odnotowały wzrost w ostatnich dniach.Jeśli chodzi o inne kryptowaluty, Dogecoin uplasował się na pierwszym miejscu pod względem wzrostu wartości w ciągu ostatnich 7 dni, blisko 86%! Pozostałe monety, zaraz za Dogecoinem odnotowały wzrost kursu na poziomie: IOST (83%), Bitcoin Cash (78%), Bibox Token (64%), Elastos (54%). Z bardziej rozpoznawalnych walut, kilka miejsc niżej znalazł się Litecoin i Cardano (ADA) z wynikiem 40-procentowym w interwale 7-dniowym.

Psy górą!

Nie zastanawia Was, dlaczego akurat Dogecoin odnotował tak znaczące przyrosty kapitalizacji, ponad 200 milionów dolarów od początku miesiąca? Niewątpliwie ma to związek z 1 kwietnia i Prima Aprilis, w końcu Dogecoin to również Jokecoin.Innym powodem mogą być wpisy Elona Muska na Twitterze odnoszące się do Dogecoina, rzecz jasna, w formie żartu. Społeczność niestety jest wrażliwa na choćby wspomnienie o danej monecie przez sławne osobistości i tak też mogło być w tym przypadku, kurs poszybował w górę.

Sytuacja, jak ta z Elonem Muskiem czy McAfee świadczą o dalszej niedojrzałości społeczności kryptowalut. Apelujemy o rozsądek w zakresie inwestycji, wahania kursów następują z każdą minutą, zwłaszcza na tym rynku.

Transakcja 20 000 BTC

Wszyscy krypto entuzjaści nagle obudzili się z dosyć nieprzyjemnej rzeczywistości, niskich kursów kryptowalut, wykrzykując slogany, że oto nadszedł czas byka (bull market). Czy spośród milionów osób, ktoś naprawdę zastanowił się, co było powodem takiego zwrotu? Trafnie zauważył to jeden z traderów:

https://twitter.com/cryptomanran/status/1112955664224092165Analitycy Reutersa, CNBC twierdzą, że prawdopodobnie zwrot cen na rynku nastąpił po tym, jak przeprowadzono transakcje kupna o wartości $100 milionów. Pojedyncza transakcja, 20 000 BTC, jednakże rozproszona pomiędzy trzy giełdy: Coinbase, Kraken i Bitstamp – mówi Oliver von Landsberg-Sadie, BCB Group.Jeśli spojrzysz na wolumeny każdej z tych trzech giełd – tam były wspólne, zsynchronizowane jednostki, ok. 7 000 BTC w godzinę – powiada Oliver.Bitcoin surged 20 percent overnight thanks to a 'mystery buyer’ from CNBC.Cenę $5 000 za jednego Bitcoina ostatni raz mogliście ujrzeć w 2 poł. listopada 2018 r. Nie wiemy jednak, czy trend się utrzyma, choć ceny kryptowalut, wydawałoby się, wracają do normy.Jak ostatnie wydarzenia wyglądają z Waszej perspektywy, czy trend się utrzyma? Kiedy społeczność kryptowalut w końcu dorośnie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx