Bitcoin osiąga nowy 6-tygodniowy szczyt a na Ethereum szał likwidowanych shortów

Bitcoin osiąga nowy 6-tygodniowy szczyt a na Ethereum szał likwidowanych shortów – czy drobni inwestorzy wreszcie wyciągną wnioski po kolejnych stratach ?

Handlowcy detaliczni w kółko powtarzają błędy z przeszłości, wynika z analizy, podczas gdy byki czyszczą krótkie pozycje „maluchów” na BTC i ETH.

Bitcoin (BTC) próbował odzyskać 21 000 $ 29 października, gdy weekendowy trend zaczął mieć mocne podstawy do pokonywania kolejnych oporów.

Przeczytaj także: Visa jeszcze mocniej wchodzi w kryptowaluty

Dolar pomaga cenie BTC

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView podążały za BTC/USD, który odbił się w nocy do lokalnych maksimów na poziomie 21 078 USD na Bitstamp — to wystarczyło do uzyskania nowych sześciotygodniowych maksimów na największej kryptowalucie.

Para przeszła fazę konsolidacyjną po pierwszym podejściu do poziomu 21 000 USD, po raz pierwszy od 13 września przekroczyła 21 000 USD.

Późniejsze zniesienie miało skromny charakter, Bitcoin nie przetestował nawet 20 000 $, zanim ponownie powrócił w górę.

Pod koniec tygodnia handlowego na Wall Street akcja cenowa BTC podążała za akcjami Stanów Zjednoczonych, a indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite Index zakończyły 28 października wzrostami odpowiednio o 2,5% i 2,9%.

W swojej najnowszej aktualizacji na Twitterze popularny trader i analityk Il Capo z Crypto podtrzymał istniejącą teorię dotyczącą tego, jak rozwinie się krótkoterminowa akcja cenowa.

„To samo” podsumował obok wykresu przedstawiającego potencjalne poziomy docelowe w górę i w dół.

Ostrzegawcza notatka makro pochodzi od jego kolegi tradera Johna Wicka, który ostrzegł, że dolar amerykański może powrócić do aktywów zagrożonych presją.

„Teraz obserwujemy, czy zobaczymy, czy nad linią toru pojawi się zielona kropka”, skomentował wykres indeksu dolara amerykańskiego (DXY):

„Jeśli tak, to jest to zła kombinacja prowadząca do ogłoszenia Fed 2 listopada”.

Wick odnosił się do przyszłotygodniowego komunikatu Rezerwy Federalnej w sprawie podwyżek stóp procentowych, które powszechnie oczekuje się, że dorównają wrześniowemu wzrostowi o 0,75%.

Likwidacje shortów na ETH – czy maluchy w końcu zaczną wyciągać wnioski ?

Większość traderów sceptycznie patrzy na ostatnie wzrosty. Jednak byki skutecznie likwidują krótkie pozycje niedźwiedzi w ostatnich dniach na BTC i ETH.

Dane z monitoringu rynku terminowego firmy Coinglass pokazały, że szorty zostały zlikwidowane przez wzrost BTC do 21 000 USD, a kwota likwidacji z 29 października wyniosła 95 milionów USD w momencie pisania.

Dla porównania, dzień wcześniej zlikwidowano zaledwie 14 milionów dolarów, podczas gdy 25 i 26 października łącznie likwidacje krótki pozycji wynosiły 661 milionów dolarów.

„Wszystko w handlu detalicznym wygląda zawsze tak samo. Mali inwestorzy robią to samo i zastanawiają się, dlaczego nigdy nie zarabiają”, napisał trader IncomeSharks na Twitterze, powołując się na artykuł Cointelegraph na temat likwidacji wpływających na szorty Ether (ETH):

„Na dole weź szorty i nie spodziewaj się likwacji. Podążaj za stadem a potem daj się zabić”.

Krótkie likwidacje ETH w dniu 29 października wynosiły już 240 milionów dolarów w momencie pisania tego tekstu i wyglądały, że przyćmią wszystkie likwidacje z poprzednich dni.

Pytanie czy drobni inwestorzy będą w przyszłości postępowali inaczej i nie dadzą się starym wyjadaczom pozostaje otwarte i raczej rozstrzygnięte.

Historia się powtarza i będzie powtarzać bez końca. Trzeba przeskoczyć z roli owcy i w końcu stać się wilkiem 🙂 Czego życzę każdemu czytelnikowi.

Może Cię interesuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx