Bitcoin osiąga dawno niewidziane poziomy ale dno w okolicy 12 000 $ jest „nadal prawdopodobne”

4 871

Bitcoin osiąga dawno niewidziane poziomy ale dno w okolicy 12 000 $ jest „nadal prawdopodobne”

Optymizm cenowy na BTC jest studzony a wielu inwestorów obawia się powrotu do minimów makro.

Bitcoin może jeszcze pokazywać swoją obecną siłę i osiągnąć lepsze notowania jakich wiele miesięcy nie widział, ale niewielu jest przekonanych, że hossa powróciła.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że przed kluczowym tygodniowym zamknięciem BTC/USD utrzymuje się na poziomie blisko 21 000 USD, a analitycy martwią się, że dobre czasy skończą się zbyt szybko.

Bitcoin powinien zaliczyć nowy dołek przed następną dużą hossą

Oponie o perspektywach kursu Bitcoina po tygodniu szybkich wzrostów są podzielone. Pojawia się wiele ostrzeżeń przed potencjalnym zwrotem, podczas gdy inni już mocno współczują niedźwiedziom.

„Teraz niedźwiedzie zostaną złapane w błędne koło modlenia się o spadek, nie zdając sobie sprawy, że fale zmieniły się na jakiś czas, a my idziemy wyżej” – podsumował Chris Burniske, były szef kryptowalutowy w ARK Invest.

Nawet bardziej optymistyczne wypowiedzi, takie jak cytowany wyżej Burniske, nie przewidują jednak nieprzerwanej kontynuacji wzrostu jako ostateczne zakończenie ostatniej bessy Bitcoina.

Przesyłając klasyczną grafikę „Wall Street Cheat Sheet” w weekend, popularny komentator Lemon przewidział, że BTC/USD będzie nadal spadać.

„Przepraszam, muszę być wierny swoim myślom, myślę, że tu jesteśmy”, powiedział obserwującym na Twitterze, wskazując na sentyment Bitcoina – i cenę – zmierzającą w kierunku minimów makro.

Taka teoria wiąże się z bardziej lekceważącymi reakcjami na ostatnie odbicie cen BTC, na przykład ze strony innego komentatora Il Capo z Crypto, który w ostatnich dniach opisał to jako:

 „Ostatni wzrost kursu Bitcoina jest jedną z największych pułapek na byki, jakie kiedykolwiek widziałem”.

„Pomimo niedawnego odbicia, niedźwiedzi scenariusz nie został unieważniony”, napisał w części kolejnego wątku na Twitterze z 14 stycznia:

„Jeśli osiągnąłeś zyski w tych dniach, moje szczere gratulacje, ale pamiętaj, że nie jest to zły czas na ochronę tych zysków”.

Doszedł do wniosku, że niski poziom makro na BTC/USD na poziomie 12 000 USD jest „nadal prawdopodobny”.

Przeczytaj także : Jedna z największych uczelni w USA rozpoczęła nauczanie studentów o Bitcoinie

Stopy finansowania psują nastrój

Przechodząc do danych, Maartunn, współtwórca platformy analitycznej CryptoQuant, ostrzegł, że korekta ceny BTC może nadejść raczej wcześniej niż później.

Stopy finansowania na platformach instrumentów pochodnych, napisał w poście na blogu z 14 stycznia, osiągnęły niezrównoważony poziom.

„Stawki finansowania dla Bitcoina osiągają najwyższy poziom od 14 miesięcy” – zauważył.

Przy dodatnich stawkach ci, którzy tęsknią za BTC, faktycznie płacą za to, co wskazuje na powszechne przekonanie, że ceny będą nadal rosły. To z kolei może spowodować poważne wstrząsy, jeśli cena zareaguje przeciwnie do konsensusu, powodując kaskadową likwidację, jeśli wsparcie zostanie przełamane.

„Oczywiste jest, że inwestorzy stawiają na wyższe ceny. Jednak analiza wykresu stawek finansowania sugeruje, że może tak nie być” – podsumował Maartunn.

„W poprzednich przypadkach, gdy stopy finansowania były tak wysokie jak dzisiaj, Bitcoin notował wycofanie”.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze