Bitcoin ojcem czy już dziadkiem? | Hołd dla Satoshiego!

Dziś jest szczególny dzień – Dzień Ojca czy też Dzień Taty. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania ojcu, twórcy czegoś pięknego – wolnego, niezależnego i dostępnego dla każdego cyfrowego systemu wymiany wartości. Dzieło Satoshiego Nakamoto pozwoliło rozwinąć skrzydła zupełnie nowej branży, a przez to narodzić się projektom, o których nawet nam się nie śniło.

Tata Satoshi

Dzień ojca to wyjątkowe święto. Nie ma wątpliwości, że Satoshi Nakamoto jest twórcą, ojcem czegoś wielkiego. To jego dzieło, jego dziecko zapoczątkowało erę alternatywnej wymiany wartości, z dala od tradycyjnego systemu finansowego.

dzień ojca Bitcoin

Branża kryptowalut i blockchain budowana przez kolejne lata od powstania Bitcoina tylko to potwierdza. Sam rynek spekulacyjny większości kryptowalut jest wart dziś ponad 300 miliardów dolarów, a w kulminacyjnym momencie było to nawet 800 miliardów. Nie wspominając o ludziach, osobach stojących za tymi wszystkimi projektami i pracy, której wartości nie sposób przeliczyć na pieniądze.

Dziękujemy Ci Satoshi! Jeśli to czytasz (kto powiedział, że Satoshi Nakamoto nie jest Polakiem czy też nie zna języka polskiego?) to wiedz, że gdyby nie Ty, nie byłoby nas tutaj. Nie moglibyśmy zajmować się tym, czym się zajmujemy, wszystkiego dobrego!

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Jeżeli nie macie pomysłu, co ofiarować swojemu życiowemu nauczycielowi i autorytetowi to spróbujcie zamienić się rolami. Może to idealna okazja, aby wrócić do tematu technologii, alternatywnej wymiany gotówki, kryptowalut, blockchaina i wyjaśnić ojcu – czym to właściwie jest?

Poniżej znajdziecie infografikę opracowaną przez zespół eToro, która w prosty i przystępny sposób przekazuje najważniejsze informacje na temat Bitcoina. Spróbujcie wyjaśnić tacie, jak działa Bitcoin i do czego on właściwie służy. Odpowiedzi i reakcje waszych ojców zrelacjonujcie w komentarzach poniżej, czekamy!

Tata Bitcoin

Sławna tytułowa grafika tegoż artykułu mówi więcej niż tysiąc whitepaperów razem wziętych. Skądinąd może tam czegoś brakować…a Wy co o tym sądzicie? Bitcoin jest ojcem, wzorem do naśladowania przez ogrom innych wirtualnych walut, ale czy powinien już zostać odprowadzony, odłożony na półkę, czy dopiero zaczyna swoją ekspansję?

Wedle szacunków Bitcoin osiągnie pełną dojrzałość ok. 2120 roku, kiedy to wszystkie Bitcoiny zostaną wydobyte. Do tego czasu, miejmy nadzieję, że poniższa sceneria się nie ziści.

https://www.facebook.com/BitHubpl/photos/a.1627293750631302/2712203162140350/?type=3&comment_id=2712662692094397&reply_comment_id=2712858688741464&force_theater=true&notif_id=1561298861390886&notif_t=photo_comment
Z okazji dnia ojca zachęcamy również do udziału w naszym konkursie! Do wygrania ciekawe zestawy gadżetów 😉
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze