Bitcoin odzyskuje wsparcie na poziomie 21 000 USD

7 994

Bitcoin odzyskuje wsparcie na poziomie 21 000 USD – byki przejmują kontrolę nad rynkiem

Rynek kryptowalut zamknął tydzień mocnym akcentem, ponieważ miesięczne dane o zatrudnieniu w USA poprawiły się od września, dając niektórym inwestorom powody do optymizmu.

Według Departamentu Pracy amerykańska gospodarka dodała w październiku 261 000 miejsc pracy i zrewidowała w górę wrześniowe statystyki z 263 000 do 315 000. Lepsze niż oczekiwano wyniki wskazują na trudności, jakie Fed będzie miał w dążeniu do obniżenia inflacji przy prężnym rynku pracy. Bank centralny wskazywał wcześniej, że obniżenie inflacji prawdopodobnie doprowadziłoby do wzrostu bezrobocia, więc wzrost liczby zatrudnionych wskazuje na kontynuację podwyżek stóp procentowych.

Podczas gdy S&P, Dow i Nasdaq zdołały zamknąć dzień na plusie odpowiednio o 1,36%, 1,26% i 1,28%, wszystkie trzy główne średnie spadły w ciągu tygodnia.

Dane z TradingView pokazują, że Bitcoin (BTC) przeszedł w południe wzrost o 5,6%, który podniósł notowania największej kryptowaluty z najniższego poziomu 20 175 USD do najwyższego w ciągu dnia 21 310 USD, zanim realizacja zysków sprowadziła go z powrotem do wsparcia na poziomie 21 000 USD. Był to najsilniejszy ruch powyżej strefy wsparcia/oporu 21 000 USD od 13 września.

Siła pokazana przez czołową kryptowalutę została wspomniana wcześniej tego dnia przez starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, który zauważył, że cena BTC była „mocniejsza” w handlu tego dnia.

Wyckoff wydawał się wyczuwać zbliżający się ruch w górę, kiedy zauważył, że „kierunek, w którym ceny „wyłamują się” z zakresu handlowego, prawdopodobnie będzie kierunkiem następnego znaczącego ruchu cenowego.

„Byki mają niewielką ogólną, krótkoterminową przewagę techniczną”, zauważył Wyckoff, „co nieco stawia szanse techniczne na korzyść wybicia w górę z zakresu handlowego”.

Przeczytaj także: Litecoin ma szansę na wzrost o 200% do lipca 2023 – trzeci halving za 8 miesięcy

Podczas gdy byczy ruch w górę podekscytował wielu w ekosystemie kryptograficznym i zmusił niektórych do ponownego wejścia na rynek, analityk kryptowalut il Capo z Crypto opublikował następującą wiadomość, w której zawiera słowo ostrzeżenia, ponieważ ten ruch był oczekiwany od jakiegoś czasu.

Mniej niedźwiedzią perspektywę na to, gdzie się teraz potoczą, przedstawił analityk kryptograficzny i założyciel firmy Eight Global, Michaël van de Poppe, który opublikował poniższy tweet sugerujący kilkudniową konsolidację i spadki cen, zanim BTC ponownie wzrośnie.

Altcoiny zyskują na popularności

Szerszy rynek altcoinów doświadczył w piątek powszechnych wzrostów w handlu, ponieważ zwyżkowy ruch Bitcoina skłonił handlowców do zejścia z linii bocznej i otwarcia nowych pozycji.

Topowy altcoin Ether (ETH) odnotował wzrost o 6,7% do poziomu 1,647 USD, podczas gdy jedynym wyjątkiem od byczego trendu był Dogecoin (DOGE), który spadał o 10% w tym dniu, gdyż Twitter ogłosił wstrzymanie prac nad integracją portfela kryptowalutowego .

Największym wzrostem w pierwszej 200 kryptowalut może pochwalić się Loopring (LRC), który zyskał 40,73% w ciągu dnia, osiągając 0,3977 USD, a następnie 28,31% w przypadku Spell Token (SPELL) i 27,65% w przypadku Ocean Protocol (OCEAN).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,048 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 38,4%.

Ostatni ruch w górę był spodziewany a bithub.pl o tym wielokrotnie wspominał w komentarzach. Wydaje się, że budowana formacja na wykresie BTC odwróconej głowy z ramionami będzie kontynuowana że, rajd świętego Mikołaja się właśnie rozpoczyna.

Zbiega się to z sytuacją na froncie ukraińskim, ogólnie widoczną słabością Rosji we wszystkich dziedzinach, osłabieniem dolara amerykańskiego, spadkiem rentowności obligacji. Skierowanie się inwestorów w kierunku tradycyjnie ryzykownych aktywów może potrwać do końca roku. Warto zauważyć, że ostatnich dniach BTC i złoto są skorelowane dodatnio.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze