Twitter wstrzymuje projekt portfela kryptowalutowego

Twitter wstrzymuje projekt portfela kryptowalutowego – DOGE coin reaguje natyhcmiast spadkiem o ponad 10%

Według raportu opublikowanego przez Platformer w środowy wieczór, Twitter wstrzymał swój plan budowy własnego portfela kryptowalutowego. Raport wywołał spadek o ponad 10% kryptowaluty Dogecoin (DOGE).

„Niedawno ujawniony plan budowy portfela kryptograficznego dla Twittera wydaje się być wstrzymany” – czytamy w artykule.

Informacja wrażliwa dla kursu Dogecoina pojawiła się pod koniec podsumowania raportu na temat wewnętrznych zmian na Twitterze, a kryptowaluta uległa gwałtownej wyprzedaży natychmiast po jego publikacji.

DOGE działa jako uzupełnienie sentymentu rynkowego do nowego właściciela Twittera Elona Muska od początku 2021 roku. Gdy Musk zakończył zakup Twittera pod koniec października i przyjął firmę stając się jej właścicielem, cena Dogecoina wzrosła ponad dwukrotnie, a wielu spodziewało się, że sytuacja ta popchnie nowe inicjatywy kryptograficzne w ramach restrukturyzacji platformy.

Wartość DOGE jest ściśle związana z Muskiem, odkąd po raz pierwszy opublikował tweeta z Shiba Inu – rasą psów powiązaną z memem dożów, od którego pochodzi nazwa Dogecoin – w styczniu 2021 roku. 29 września 2022 r. opublikowano informację pochodzącą od kierownictwa wyższego szczebla Muska i Twittera, która ujawniła, że Musk rozważał uczynienie z DOGE waluty operacyjnej dla całej platformy.

„Mam pomysł na system mediów społecznościowych typu blockchain, który obsługuje zarówno płatności, jak i krótkie wiadomości tekstowe/linki, takie jak Twitter” – napisał.

„Mój plan B to wersja Twittera oparta na blockchain, w której„ tweety” są osadzone w transakcji komentarzy. Więc musiałbyś zapłacić może 0,1 Doge za komentarz lub repost tego komentarza”.

Przeczytaj także: Fed chce podnieść stopy do minimum 5 % – Gary Wagner

24 października blogerka technologiczna Jane Manchun Wong napisała na Twitterze, że Twitter rozpoczyna prace nad „prototypem portfela”. Dogecoin był już w trakcie silnego wzrostu podczas przejęcia Twittera przez Muska, a wiadomość, że platforma będzie miała własny zintegrowany portfel do wpłat i wypłat kryptowalut, dodatkowo podsyciła entuzjazm dla DOGE. Plotka doprowadziła wielu do spekulacji, że Twitter może w końcu przekształcić się w kompletną platformę Web3.

Warto zauważyć, że Wong nigdy nie ujawniła żadnych szczegółów na temat projektu portfela na Twitterze, a artykuł w Platformie nie został potwierdzony przez inne media ani potwierdzony przez przedstawiciela Twittera. Wiele placówek skontaktowało się z Twitterem w celu uzyskania komentarza ale bez rezulatu.

DOGE miał bardzo mocny i udany październik, zwiększając swoją wartość o ponad 100%, w porównaniu z 18% wzrostem Etherum i 5,5% zyskiem dla Bitcoina. W czasie tej publikacji DOGE odrobił większość swoich strat i spadał jedynie o 3,1% do 0,127 USD.

Może Cię zainteresuje:

DegecoinKryptowalutyTwitter
Komentarze (0)
Dodaj komentarz