Bitcoin odzyska 38 000 $ – inflacja go nie powstrzyma

3 730

Bitcoin odzyska 38 000 $ – „Nawet inflacja” nie powstrzyma kryptowalut – Alex Mashinsky

Według Alexa Mashinsky’ego, dyrektora generalnego Celsius Network, platformy DeFi, rynek kryptowalut odbuduje się po ostatnim krachu. Wyraził też pogląd, że inflacja nie zniszczy kryptowalut.

Krach i odrodzenie kryptowalut

Mashinsky powiedział, że przewiduje odbudowę rynków kryptowalut:


„Nawet JP Morgan… wydał w tym tygodniu raport mówiący, że być może wyprzedaż kryptowalut jest przesadzona, i widzą odbicie do poziomu 38 000 [USD za bitcoina] z miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj… Myślę więc, że zobaczymy odwrócenie w weekend i w przyszłym tygodniu.”

Mashinsky wyjaśnił, że ostatnie wydarzenia oddzielają „hodlerów” kryptowalut od tych, którzy po prostu postrzegają krypto jako inwestycję spekulacyjną.


„Crypto dzieli się na ludzi, którzy są hodlersami, takimi jak Michael Saylor, jak społeczność Celsjusza… i [z drugiej strony] bardzo dużą liczbę spekulantów lub traderów” – zauważył.

„Zdecydowanie widać, że ludzie, którzy są tylko traderami, są unicestwieni… Wszyscy ci faceci zostali wyczyszczeni z kasy… Więc tak, będziemy mieli tutaj niższe ceny, ale kiedy skończymy ze sprzedażą, powinniśmy mieć niezły wzrost cen”.

„Pamiętaj, że kiedy Bitcoin odzyskuje siły, początkowo odzyskuje od 5 do 8 razy więcej niż był, a nawet więcej” – powiedział Mashinsky.

Inflacja i kryptowaluty

W ciągu ostatniego roku inflacja w USA wzrosła do 8,3 proc. Cena Bitcoina w tym samym okresie spadła o 9,9 proc. Jednak Mashinksy pozostaje pewny Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją.

„Jeśli przyjrzeć się 10-letniemu horyzontowi i porównać S&P z inflacją, Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż wszystkie aktywa” – wyjaśnił.

„S&P stracił 99 procent swojej wartości w ciągu dekady w porównaniu z Bitcoinem”.

Maszynski był również optymistą co do spadku inflacji.


„Myślę, że osiągnęliśmy szczyt inflacji” – powiedział. „… Refaktoryzacja, odtworzenie łańcucha dostaw przez gospodarkę USA zajmuje trochę czasu. To nie dzieje się z dnia na dzień, ale wszystko jest już w toku”.

Wyjaśnił dalej, że kryptowaluty wyjdą zwycięsko:


„Mamy długoterminowy trend… migrację od centralizacji do decentralizacji, z Web 2 do Web 3, a wiele z tych migracji obejmuje kryptowaluty… Więc bez względu na inflację, to co ma się wydarzyć, to się stanie, inflacja tylko opóźnia nieuniknione, jakim jest masowa adopcja kryptowalut na całej planecie”.

Awaria LUNA-UST

Niedawna awaria na LUN-ie i UST zaniepokoiły wielu inwestorów kryptowalutowych. Jednak Mashinsky nie jest jednym z nich.


„Sytuacja LUNA-UST jest bardzo ograniczona, ponieważ większość ludzi, którzy tam byli, była albo po stronie LUNA, albo po stronie UST” – wyjaśnił.

„To nie tak, że LUNA miała powiązania z Bitcoinem, Ethereum lub 20 innymi projektami… a Celsius (hodlerzy )nie mieli nic wspólnego z [LUNA ani UST]. Oczywiście ale prawie nie mieliśmy żadnej ekspozycji”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze