Bitcoin | Niższe szczyty, niższe dołki…

2 585

Po wczorajszych spadkach rynek „zaświecił delikatnie” na zielono. Nadal jesteśmy pełni niepewności, odnośnie kolejnych ruchów kursu bitcoina i innych kryptowalut. Prawda jest taka, że póki co, oprócz wczorajszego rajdu Dogecoina nie dzieje się zbyt wiele. Jak zwykle jest to czas, w którym analitycy snują projekcje na temat potencjalnych scenariuszy dalszych wydarzeń. Zapoznajmy się z kilkoma z nich.

Kluczowe poziomy, komentarze, analizy

Bitcoin zyskał nieznacznie w skali dziennej. Kurs BTC uplasował się w chwili pisania tego tekstu na poziomie 11 485$. Bitcoin powrócił do gry po cofnięciu, co było sygnałem aktywności byków. Niestety nie udało się póki co przebić 12 000$. Są tacy, którzy w takich chwilach zaczynają mieć wątpliwości odnośnie optymistycznych wizji dalszych wzrostów.

Według Tone Vays’a przedział 12 000-12 500 $ jest kluczowym poziomem, aby bitcoin mógł myśleć o dalszym rajdzie w górę skali. Jednak Vays był sceptycznie nastawiony do wzrostu bitcoina tej wiosny ze względu na swoją naturę i brak długoterminowego potwierdzenia dla ruchów byków.

Ponadto, według użytkownika Sawcruhteeza, przecięcie 9-dniowej EMA i 50-dniowej EMA jest potencjalnym sygnałem prospadkowym. Ta niedźwiedzia perspektywa jest również wspierana przez fakt, że bitcoin tworzył coraz niższe szczyty (LH) i niższe dołki (LL). Taka perspektywa stanowi niestety przeciwieństwo cech hossy:

BTCUSD
źródło: tradingview

Niemniej jednak Sawcruhteez zwrócił też uwagę, że ogólnie bitcoin cały czas pozostaje w stanie „byczego momentum”:

Not liking to short Bitcoin in the bull markets, but I will short in bull markets a very very small percentage of the time. About 5-10% of my trades can be short. A am not overdoing.

Całą analizę możecie obejrzeć tutaj:

Aktualne cele

Cel, którego aktualnie oczekuje Sawcruhteez, to około 6200 $. Tyler Jenks podziela podobne poglądy na temat oczekiwanego większego pullbacku.

Pamiętajmy, że poglądy obydwu panów dotyczą krótko i średnioterminowej perspektywy.Ogólne, długoterminowe projekcje nadal mają charakter zwyżkowy. Co więcej, Bitcoin podąża również po linii trendu na wykresie 4-godzinnym, która jeszcze nie została złamana.

bitcoin-trend-768x349
źródło: tutaj

Jaka jest Wasza opinia na temat aktualnej sytuacji na rynku bitcoina? Jakie są wasze predykcje? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze