Bitcoin nadal niedowartościowany – będą kolejne wzrosty?

3 861
Wielu kryptowalutowych inwestorów odetchnęło z ulgą po rajdzie Bitcoina na początku kwietnia. Król wirtualnych walut pociągnął za sobą cały rynek i przez 3 dni na giełdach było zielono. Niektóre z cyfrowych walut osiągnęły nawet 100% wzrosty, a najprawdopodobniej to jeszcze nie koniec. Analiza techniczna oraz wypowiedzi analityków wskazują, że cena Bitcoina może nadal rosnąć. Według Tom’a Lee z Fundstrat Global Advisors, Bitcoin jest wciąż niedowartościowany.

bitcoin i złoto artykuł news korelacja 0,84

W ostatnim czasie kurs Bitcoina gwałtownie wzrósł i wynosi teraz nieco poniżej $5000. Rajd na początku kwietnia poruszył rynkiem wirtualnych walut i rozpalił nadzieje inwestorów. Niektórzy analitycy twierdzą, że Bitcoin jest wciąż w dużym stopniu niedowartościowany.

Według współzałożyciela Fundstrat Global Advisors Tom’a Lee, niedawne wzrosty nie tylko są uzasadnione, ale ich skala ciągle nie odzwierciedla prawdziwej wartości pierwszej kryptowaluty. W wywiadzie dla CNBC podzielił się swoją opinią na temat „uczciwej” (odzwierciedlającej rzeczywistą wartość) ceny BTC – jego zdaniem wynosi ona $14 000. W takim wypadku, jest on niedowartościowany o niemalże 64%. Pamiętajmy jednak, że Tom Lee bardzo często zmienia swoje prognozy i wyceny.

Szacunki Lee oparte są na danych dotyczących liczby aktywnych bitcoinowych portfeli oraz częstotliwości ich użytkowania. Współzałożyciel Fundstrat Global Advisors zawsze bazuje na tych samych wskaźnikach podczas przewidywania ruchów na rynku.

Podczas okresu panowania byków na rynku, towar – a Bitcoin jest ponad średnią kroczącą z ostatnich 200 dni – zazwyczaj kosztuje 2 lub 2,5 raza więcej niż wynosi jego próg rentowności. I to doprowadza nas do ok. $14 000. Ale podczas rynku niedźwiedzi, może być wyceniany poniżej jego progu rentowności.

Lee uważa również, że nawet detaliczni inwestorzy powinni rozważyć umieszczenie Bitcoina w swoim portfolio. Analityk proponuje przeznaczenie na ten cel 1% lub 2% swoich środków inwestycyjnych. BTC daje najlepsze zyski w ciągu 10 dni w roku –  jeśli je przegapimy, nasze inwestycje na pewno nie będą pomyślne.

Musisz holdować lub, jak to mówią, „hodlować”, aby na prawdę osiągnąć zyski.

Co o tym sądzicie? Czy Bitcoin rzeczywiście jest niedowartościowany?

Komentarze