Fundstrat: rok 2019 przyniesie wzrosty na rynku kryptowalut

Poprzedni rok był dużym rozczarowaniem dla kryptowalutowych zwolenników i inwestorów. Po osiągnięciu przez Bitcoina nowego ATH rynek cyfrowych walut załamał się i trwa w bessie aż do dziś. Kapitał osób, które postanowiły wtedy zainwestować na nim swoje środki, zmniejszył się często kilku lub nawet kilkunastokrotnie. Nie oznacza to jednak zatrzymania się rozwoju wirtualnych walut oraz technologii łańcucha bloków. Niekorzy badacze utrzymują, że bieżący rok przyniesie długo wyczekiwaną zmianę trendu.

Fundstrat

Według raportu opublikowanego przez nowojorskie przedsiębiorstwo analityczne Fundstrat Global Advisors, rok 2019 może przynieść odbicie na rynku kryptowalut. W publikacji, która ukazała się 8 lutego, możemy przeczytać, że istnieje 9 czynników, które będą sprzyjać zmianie trendu. Tom Lee, popularny zwolennik kryptowalut oraz współzałożyciel firmy, skomentował badanie za pośrednictwem Twittera. Zamieścił tam wstęp do raportu oraz infografike, która przedstawia rynkowe tendencje od 2017 roku do teraz.

Widzimy 9 rozwojowych czynników w [kryptowalutowej] przestrzeni, które bezpośrednio będą wpierać wyższe ceny.
Tom Lee twierdzi, że okoliczności takie jak bańka Initial Coin Offerings (ICO), niekorzystne działania regulacyjne i gwałtowny wzrost cen zniwelowały osiągnięcia kryptowalut. Wśród nich możemy wymienić uruchomienie sieci Lighting Network (LN) i wzrost liczby portfeli. W rezultacie rynek nie podążył w pożądanym kierunku. W 2019 roku sytuacja ma się stopniowo odwracać. Nadal jest za wcześnie, aby mówić o masowej adopcji cyfrowych walut, jednak ich kursy powinny sukcesywnie wzrastać.
Czy rok 2019 będzie czasem mainstreamowego przełomu? Nie. Ale nie jest to konieczne dla kryptowalutowych kursów, aby ostatecznie osiągnęły dno. Pod koniec roku 2019 oczekujemy widocznego odbicia cen.

Fundstrat

Przesłanki wzrostów

Najważniejszą przesłanką wzrostów na rynku wirtualnych walut są przewidywania osłabienia dolara amerykańskiego. Analitycy z Fundstrat liczą także na utworzenie się przyjaznego kryptowalutom środowiska na globalnym rynku, związanego z krajami rozwijającymi się. Raport wskazuje również na wzrost inwestycji instytucjonalnych oraz zwiększenie się ogólnego zainteresowania cyfrowymi walutami ze względu na decyzję giełdy Binance o akceptowaniu płatności kartami kredytowymi.

Czy uważacie, że czynniki przedstawione przez Fundstrat rzeczywiście przyczynią się do odbicia rynku?

Zapraszam do komentowania!

Komentarze