Bitcoin na wykresie tygodniowym może zamknąć się najniżej od 2020 -inflacja przeraża rynki

4 035

Bitcoin na wykresie tygodniowym może zamknąć się najniżej od 2020 -inflacja przeraża rynki

Kurs Bitcoina musi odzyskać poziom 29 500 USD, aby uniknąć potwierdzenia formacji bessy, które gwarantują niższe ceny na wykresie tygodniowym.

Bitcoin (BTC) spadł do dwutygodniowego minimum w dniu 11 czerwca, gdy tygodniowe transakcje na Wall Street zakończyły się spadkami i były pod kontrolą niedźwiedzi.

Inflacja w USA pogrąża Bitcoina

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView potwierdzają spadek pary BTC/USD do 28 528 USD na Bitstamp co jest najniższym poziomem od 28 maja.

Para spadła wraz z szerokim rynkiem akcji 10 czerwca i zakończyła tydzień zauważalnie negatywnie a S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 2,9% i 3,5%.

Było to związane z zaskakująco wysokimi danymi inflacyjnymi ze Stanów Zjednoczonych, które przybrały najgorszy obrót w jaskrawym kontraście do oczekiwań. Jak podał Cointelegraph, na poziomie 8,6%, roczna inflacja była najwyższa od grudnia 1981 roku.

Reagując na dane o inflacji, komentatorzy rynkowi byli zdecydowanie po stronie niedźwiedzi, jeśli chodzi o przyszłą akcję cenową BTC.


„Kiedy spadniemy do 22 000 – 24 000 USD na Bitcoinie, będą prognozować jeszcze niższe kursy. Nie bądź zbyt chciwy, gdy nadejdzie ten czas” – powiedział zwolennikom popularne konto na Twitterze Crypto Tony.

Filbfilb, współzałożyciel pakietu handlowego Decentrader, skontrastował tymczasem obecne środowisko z krachem COVID-19 z marca 2020 r. Przekonywał, że tegoroczny powolny spadek cen był bardziej bolesny niż ówczesne spadki, które na krótko doprowadziły Bitcoina do 3600 USD.

„Inflacja nie osiągnęła szczytu, podobnie jak Bitcoin”, powiedział dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, po opublikowaniu danych z bardziej optymistycznym akcentem.

„W obecnym kontekście makro nie ma znaczenia, ile wykresów pokazuje zbieżność, że osiągamy historycznie wyprzedane poziomy” — odparł popularny Twitter PlanC.


„Dopóki Bitcoin pozostaje skorelowany z ryzykownymi aktywami, nie widzę w najbliższym czasie możliwości znaczącego odwrócenia trendu”.

Jeśli Bitcoin zakończy tydzień na obecnych poziomach lub poniżej 29 450 USD, będzie to najniższe tygodniowe zamknięciem od grudnia 2020 roku.

Pojawiają się wątpliwości co do podwyżek stóp

Patrząc w przyszłość, nadchodzące decyzje o podwyżkach stóp w odpowiedzi na inflację są głównym tematem nadchodzącego tygodnia.

Posiedzenie Federalnego Komitetu do spraw Rynku Otwartego (FOMC), który ma się odbyć w dniach 14-15 czerwca, dostarczy wskazówek, jak agresywni politycy planują być, jeśli chodzi o powstrzymanie wzrostu cen.

„Myślę, że w pewnym momencie rynek zda sobie sprawę, że inflacja nie zniknie wkrótce, a stawki będą nadal stosunkowo niskie”, argumentował konto Daan Crypto Trades na Twitterze.

Dodał, że złoto może stanowić wczesną wskazówkę tego „nowego starego” trendu poprzez wzrost z obecnego kanału handlowego.

„$GOLD może być głównym czynnikiem takiej zmiany. Uważnie to obserwuję. W tej chwili wciąż jesteśmy w piekle negatywnych informacji” – powiedział Daan Crypto Trades.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze