Bitcoin może spaść do 6 000 USD

7 742

Bitcoin może spaść do 6 000 USD, gdy Crypto Winter się nasili, ale spodziewamy się poprawy w przyszłym roku – Florian Grummes

Gdy Crypto Winter się nasila, Bitcoin może zejść poniżej poziomu wsparcia 18 000 USD, co spowoduje spadek ceny Bitcoina do nawet 6 000 USD, powiedział Florian Grummes, dyrektor zarządzający Midas Touch Consulting.

„Spodziewam się, że w pewnym momencie poziom wsparcia w wysokości 18 tys. USD przełamie się, a następnie możemy szybko stracić kolejne 30, 40 lub 50 procent” – powiedział. 

„Byłaby to najgorsza sytuacja, gdybyśmy zeszli do 6 000 USD”.

W ciągu roku cena Bitcoina spadła o 60 procent, a Ethereum o 65 procent. Grummes powiedział, że ożywienie nastąpi w 2023 roku, a 2024 może być „początkiem nowej hossy”, ponieważ nastąpi halving Bitcoina.

Grummes rozmawiał z Michelle Makori, redaktorem naczelnym w Kitco News, na Future Blockchain Summit w Dubaju.

Crypto Winter Outlook

Bessa w kryptowalutach spowodowała szereg niepowodzeń firm, takich jak firma DeFi Celsius, fundusz kryptograficzny 3AC i firma blockchain Terraform Labs.

Terraform Labs, na przykład, doświadczyło załamania swojego stablecoina TerraUSD (UST) i jego natywnego tokena Luna, które wymazały 45 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej w ciągu tygodnia.

Te niepowodzenia są potrzebne do oczyszczenia rynku kryptowalut z nieefektywnych lub oszukańczych firm, powiedział Grummes.

„Było tak wiele oszustw i tak wiele złych projektów w tym sektorze i musimy się ich pozbyć” – powiedział Makori.

 „Rozumiem, że to bardzo bolesne, szczególnie dla tych, którzy stracili pieniądze… ale potrzeba czasu, by pozbyć się tych wszystkich złych aktorów”.

Grummes powiedział jednak, że w oparciu o okres poprzednich bess oczekuje się ożywienia w 2023 roku.

„Zazwyczaj zimy na kryptowalutach trwają od 20 do 27 miesięcy… więc spodziewam się jeszcze co najmniej pół roku, a może roku bessy, a wtedy halving Bitcoina w 2024 r. przyniesie trochę światła i może początek nowej hossy” wyjaśniono.

Halving Bitcoin zmniejszy o połowę podaż nowych Bitcoinów, a także nagrodę za ich wydobycie. Oczekuje się, że dzięki temu Bitcoin będzie bardziej wartościowy i może mieć pozytywne skutki zarażania, które przyniosą korzyści altcoinom.

„Cyfrowe niewolnictwo”

Grummes zwrócił uwagę, że pomimo Crypto Winter narody opracowują własne oficjalne waluty cyfrowe, które byłyby kontrolowane i emitowane przez banki centralne. Na przykład Rezerwa Federalna zamierza wydać własny token cyfrowy, FedCoin.

Krytycy tych „cyfrowych walut banku centralnego” (CBDC) twierdzą, że CBDC naruszyłyby prywatność i byłyby wykorzystywane do finansowego karania dysydentów politycznych, ponieważ rząd byłby w stanie w pełni śledzić i kontrolować cyfrowe tokeny.

Przeczytaj także: SEC powinna celować w Do Kwona — ale rozprasza ją Kim Kardashian

Według Rady Atlantyckiej 105 krajów opracowuje CBDC

„Jeśli [CBDC] się wydarzą, wszyscy będziemy cyfrowymi niewolnikami” – powiedział Grummes.


„Próbują pozycjonować CBDC jako jakąś formę kryptowaluty, ale w ostatecznym rozrachunku jest to ta sama forma pieniędzy, którą już mamy, [z wyjątkiem] kontrolowalnych pieniędzy, podobnych do tych, które mają w Chinach z Systemem Kredytu Społecznego ”.

Grummes zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie CBDC stwarzają dobrze funkcjonującym demokracjom.

„Jeśli niektórzy niewybrani bankierzy centralni mogą tworzyć pieniądze z powietrza, a następnie śledzić, jak je wydajesz, gdzie je wydajesz… a także dyktować, jakie stopy procentowe zarabiasz i dyktować, co możesz z nimi zrobić, myślę, że to jest niezbyt miła perspektywa dla nas wszystkich”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze