Ile wynosi całkowity przychód z kopania bitcoina? | Opłacalność Bitcoin Mining

10 616
Bitcoin Mining trwa w najlepsze. Górnicy kryptowalut jeszcze się nie poddali, mimo że zysku nie odnotowują albo odnotowują bardzo znikomy. To, że wielu z kopaczy, górników kryptowalut stoi na granicy opłacalności, nie zmienia faktu, iż oni nadal uzyskują przychód. Całkowity przychód, jaki dotąd osiągnęli górnicy na całym świecie z kopania bitcoina zbliża się ku 15 miliardom dolarów.

Bitcoin Mining – opłacalność

Mówi się, że górnicy kryptowalut nie odnotowują zysku, że bitcoin mining jest już nieopłacalny, kopanie kryptowalut w ogóle. Jednakże to niepełna prawda.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie inaczej jest z kopaniem kryptowalut. Prawdą jest, iż biznes wydobywania kryptowalut nie jest już tak dochodowy, jak to miało miejsce w pewnych okresach w przeszłości. Ale też nie jest tragicznie, zdarzały się bowiem sytuacje, kiedy to było znacznie mniej opłacalne przedsięwzięcie.

Górnicy, którzy kopią bitcoina, kryptowaluty w niezmiennych warunkach od wielu lat są zmuszeni przeczekać słabszy okres. Wtedy nazywamy to inwestycją. Liczymy, że za jakiś czas kurs wzrośnie i zarobimy na naszej inwestycji krocie. Historia pokazała, że to całkiem prawdopodobne posunięcie. Nazwałbym to, biernym kopaniem kryptowalut.

Skądinąd czynnym, bardziej przedsiębiorczym i wymagającym biznesem jest szukanie odpowiednich warunków do wydobywaia kryptowalut. Niektóre kraje na świecie, naprawdę oferują niskie, a chociażby konkurencyjne ceny prądu, nieodłączny koszt takiego przedsięwzięcia. Rzecz jasna, tę drogę wybierają ci, którzy mają w zasięgu co najmniej kilkadziesiąt koparek kryptowalut, setek czy tysięcy maszyn obliczeniowych. Często, gęsto niekupionych za własne pieniądze, lecz swoich klientów, stąd też są zmuszeni poszukiwać lepszych warunków.

Znajdziemy również garstkę osób mających prąd “za darmo”, znaczy to tyle, że nie ponoszą oni kosztów zużytej energii. Jest ich jednak garstka.

Całkowity przychód z kopania bitcoina

Ostatnio mogły dotrzeć do Was informacje o tym, że moc obliczeniowa sieci bitcoin jest najwyższa w dotychczasowej historii. Wiele głosów mówi jednak, że to nic, czym należałoby się zachwycać – moc obliczeniowa sieci będzie coraz to tylko wyższa.

Tak jak hash rate rośnie nieprzerwanie, tak trudność wydobycia również. Opłacalność jest mocno dyskusyjna, a mimo wszystko górnicy zarobili dotychczas więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Przekroczyliśmy 14 miliardów dolarów przychodu z wydobycia bitcoina – krok milowy. Zbliżamy się wówczas ku 15 miliardom.

Źródło: CoinMetrics.io

Co sądzicie na temat opłacalności kopania kryptowalut? Czy może być to nadal dochodowe zajęcie? Niezwykle cenimy sobie wypowiedzi górników kryptowalut, poniżej można to zrobić, zapraszamy!

Komentarze