Bitcoin lekko rośnie przed FOMC ale obawy o szczyt na 24,3 tys $ pozostają

Bitcoin wkracza w dzień FOMC z lekkimi wzrostami ale obawy o szczyt na poziomie 24,3 tys $ są poważne

Fed utrzymuje rynki w napięciu, podczas gdy akcja cenowa Bitcoina lekko wznosi kurs największej kryptowaluty przed otwarciem Wall Street.

Bitcoin (BTC) próbuje odzyskać straty 27 lipca, gdy nadszedł makro dzień rozliczenia dla aktywów ryzykownych.

Opór 24 300 USD „nie jest dobrym znakiem”

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView potwierdziły 24-godzinny szczyt dla BTC/USD przed otwarciem Wall Street 27 lipca.

Para spadła poniżej 21 000 USD w pierwszej części tygodnia, zwiększając nerwowość wśród traderów, którzy już obawiają się potencjalnych trudności ze strony Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

https://twitter.com/Rager/status/1551923816464621568?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1551923816464621568%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-heads-into-fomc-day-on-24-hour-highs-amid-concern-over-24-3k-top

27 lipca ma ogłosić kolejną podwyżkę stopy bazowej Federalnego Komitetu Otwartych Rynków (FOMC), której oczekiwania wahają się między 75 a 100 punktami bazowymi. Jednak więcej analityków oczekuje wzrostu o 75 pb. Oba warianty są jednak prawdopodobnie niekorzystne dla kryptowalut, ponieważ odzwierciedlają obawy zarówno o inflację, jak i zbliżającą się recesję.

„Pozostanę w moim nastawieniu na shortowanie do czasu kiedy ciągle jesteśmy poniżej górnego zakresu na poziomie 22 200 USD”, podsumował popularny analityk Crypto Tony na Twitterze:

„Odzyskanie wysokiego zakresu cen skutkowałoby otwarciem długiej pozycji, o ile pozostaniemy powyżej”.

Inni analitycy ostrzegają nie bacząc na dzisiejsze posiedzenie Fed, że nawet ostatnia zwyżka Bitcoina do wielotygodniowych szczytów nie wystarczyła, aby zmienić ogólny trend spadkowy.

„Odrzucenie Bitcoina pomimo braku podaży na poziomie 24 tys. USD nie jest dobrym znakiem”, podsumował Whalemap, zajmujący się monitorowaniem łańcucha:

„Ani TA, ani profil wolumenu w łańcuchu nie postrzegały tego poziomu jako oporu, a zrealizowane przedziały cenowe są jedynymi wskazującymi na możliwe odrzucenie”.

Towarzyszący wykres zrealizowanej ceny według adresu — podział na to, po jakiej cenie ostatnio poruszały się różne grupy BTC — wykazał względny brak oporu na lokalnym szczycie Bitcoina o wartości 24 280 USD.

Łączna zrealizowana cena Bitcoina wynosiła 21 800 USD w momencie pisania, potwierdziły dane z firmy analitycznej Glassnode.

Jednorazowa” podwyżka stóp

Omawiając potencjalny wpływ podwyżki stóp, firma handlowa QCP Capital powiedziała, że ​​historyczny precedens był w rzeczywistości po stronie hodlerów.

Zdaniem pracowników prezes Fed, Jerome Powell, będzie starał się uspokoić rynki, że przyszłe podwyżki stóp nie będą tak drastyczne, jak wcześniej.

„Każde spotkanie FOMC w tym roku było odnotowywane pozytywną natychmiastową reakcją rynku na decyzję o kursie. Oczekujemy tego samego w przypadku tego” – napisali w swojej najnowszej aktualizacji rynkowej udostępnionej abonentom kanału Telegram:

„Ponadto jest duża szansa, że ​​Powell wskaże, że podwyżka o 75 pb jest jednorazowa i że Fed powróci do 50 pb ze względu na spowolnienie wzrostu i słabnącą inflację (ze spadającymi cenami surowców). Rynki zareagują na to pozytywnie”.

Nie oznacza to jednak, że ogłoszenie kursu odbyłoby się bez wahań rynkowych.

„Z perspektywy zmienności, każdy FOMC w tym roku był rozczarowaniem z powodu gwałtownego spadku dorozumianej [zmienności] front-endu” – dodał QCP:

„Rynki były znacznie bardziej wrażliwe na publikacje danych niż FOMC. Zrealizowana zmienność była konsekwentnie wyższa po CPI niż po FOMC”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze