Bitcoin jest towarem a Etherum papierem wartościowym

Michael Saylor: Bitcoin jest towarem a Etherum papierem wartościowym

Dyrektor generalny MicroStrategy stwierdził, że Etherum jest papierem wartościowym, ponieważ został utworzony poprzez ICO, a jego sieć przeszła przez lata wiele fundamentalnych zmian.

CEO MicroStrategy i entuzjasta Bitcoina (BTC) Michael Saylor powiedział, że Ethereum (ETH) jest „oczywiście” papierem wartościowym, ponieważ podwoił się, określając BTC jako jedyny towar w sektorze kryptowalut.

W wywiadzie dla Altcoin Daily, Saylor został zapytany o jego zdanie na temat klasyfikacji BTC i ETH jako towarów przez amerykańskich senatorów, takich jak Kirsten Gillibrand i Cynthia Lummis, wraz z figurantami z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodities Futures Komisja Handlowa (CFTC).

Saylor przedstawił długie podsumowanie podstawowych różnic między sieciami Bitcoina i Ethereum, ponieważ zasugerował, że tylko ta pierwsza pozostała niezmieniona przez lata:

„Myślę, że Ethereum to papier wartościowy, myślę, że to dość oczywiste, […] został wydany przez ICO, posiada zespół zarządzający, była kopalnia wstępna, jest hard fork, jest ciągły hard fork, jest bomba trudności, która wciąż jest odsuwana.”

Dyrektor generalny argumentował, że ciągła potrzeba aktualizacji oprogramowania w sieci kierowanej przez zespół lub podmiot stanowi wskaźnik, że ETH jest papierem wartościowym. Jako przykład wskazał na konstrukcję długo opóźnianej bomby trudności, która, jak powiedział, „zamorduje” cały przemysł wydobywczy ETH.

Według Saylora, aby zasób cyfrowy mógł zostać sklasyfikowany jako towar, musi być wspierany przez „całkowicie zdecentralizowany protokół, w którym nikt nie może go zmienić, nawet gdyby chciał to zmienić”.

„Aby Ertherum było towarem, nie może istnieć emitent, a tak naprawdę nie możesz podejmować decyzji. Mam na myśli, że jednym z fundamentalnych zasad w branży kryptograficznej jest fakt, że nie możesz tego zmienić i to sprawia, że ​​jest to papier wartościowy” – powiedział.

Papiery wartościowe są ogólnie rozumiane jako zamienne i zbywalne instrumenty finansowe, które są wykorzystywane do pozyskiwania kapitału na rynkach publicznych lub prywatnych. Podczas gdy towary są postrzegane jako dobra lub aktywa, które mają użyteczność pieniężną. Aktywa takie jak złoto i srebro są postrzegane jako towary twarde, podczas gdy towary miękkie to towary, takie jak ryż czy herbata.

Saylor powtórzył, że BTC jest towarem, ponieważ rdzeń sieci Bitcoin nie może zostać zmieniony, podobnie jak fizyczny skład złota:

„Jeśli chcesz stworzyć cyfrowy towar, próbujesz stworzyć coś na kształt złota w cyberprzestrzeni”.

Jednak pomimo argumentów Saylora sieć Bitcoin przez lata była wielokrotnie ulepszana. Najbardziej znanym w najnowszej historii był soft fork Taproot z listopada 2021 r., którego celem było ulepszenie możliwości skryptowania i prywatności Bitcoina.

Zapytany o swoje przemyślenia na temat innych altcoinów, takich jak natywny token ADA Cardano, Saylor po raz kolejny powtórzył:

„Myślę, że wszystkie sieci typu proof-of-stake to papiery wartościowe i wszystkie są bardzo ryzykowne. Regulatorzy zdecydują, czy pozwolą im funkcjonować, czy nie”.

MicroStrategy zauważyła, że ​​jednym z głównych powodów, dla których faworyzuje BTC w stosunku do wszystkich innych aktywów kryptograficznych, jest to, że ma obawy, że altcoiny są tokenami, które mogą zostać poddane regulacji odgórnej z uwagi na obawy o bezpieczeństwo.

Saylor’s MicroStrategy nadal skupuje BTC, a na dzień 29 czerwca firma posiadała 129 699 BTC o wartości około 3,98 miliarda dolarów.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx