Bitcoin jest kontrolowany przez Chiny, twierdzi CEO Ripple

źródło: pixabay.com
5 171

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, zabrał głos na scenie podczas konferencji Stifel Cross Sector Insight Conference w Bostonie. CEO Ripple stwierdził, że Bitcoin jest kontrolowany przez chińskich górników BTC. Powiedział również, iż istnieją cztery kopalnie w Chinach, które kontrolują około 50% Bitcoinów. Garlinghouse dodał jeszcze, iż blockchain nie zakłóci funkcjonowania banków, a „Bitcoin nie jest panaceum na wszystkie problemy, tak jak wszyscy przypuszczali”.

Podczas konferencji, Brad Garlinghouse udzielił wywiadu, w którym opisał własną wizję blockchainu i kryptowalut. Spytany został również o rolę technologii blockchain w przyszłym funkcjonowaniu banków.

„Opowiem ci inną historię, która jest bagatelizowana, ale warto zwrócić na nią uwagę. Bitcoin jest naprawdę kontrolowany przez Chiny, w Chinach jest czterech górników, którzy kontrolują ponad 50% bitcoinów. Skąd wiemy, że Chiny nie będą interweniować w tej sprawie? Ile krajów chce używać waluty kontrolowanej przez Chiny? Tak się po prostu nie stanie” – powiedział w wywiadzie

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Blockchain nie zakłóci sfery bankowej

W wywiadzie, Garlinghouse podzielił się także swoją opinią na temat technologii blockchain Ripple, argumentując, że „nie będzie zakłócać funkcjonowania banków”, chociaż „będzie odgrywać ważną rolę w sposobie, w jaki działa nasz system (Ripple blockchain)”, jednak „jest to krótkowzroczny widok”. Zwrócił również uwagę na ilość zatwierdzania transakcji przez sieć Ripple. Mówiąc o Ripple, określił go jako najlepszy cyfrowy zasób do rozliczania. Garlinghouse powiedział, że „Bitcoin potrzebuje dziś 45 minut, aby zatwierdzić transakcję”, podczas gdy Ripple potrzebuje zaledwie czterech sekund.

„Blockchain nie zakłóci banków. Będzie odgrywał ważną rolę w sposobie działania naszego systemu. Jest to jednak krótkowzroczna wizja działania”

Bitcoin nie jest panaceum, tak jak wszyscy przypuszczali

Garlinghouse powiedział do publiczności podczas konferencji, „Bitcoin nie jest panaceum, tak jak wszyscy przypuszczaliśmy” Mówił o produkcie XRP od Ripple’a jako jedyny słuszny wybór.

„Banki wykorzystają to, co jest znacznie wydajniejsze i tańsze, a jeśli dostarczysz lepszy produkt w lepszej cenie … wykorzystają go” – dodał

Nie dziwi fakt, iż dyrektor generalny Ripple neguje sieć Bitcoina, a pokazuje same superlatywy projektu Ripple. Ripple skupiony jest w zupełności na zwiększeniu wydajności sektora bankowego, co potwierdzić może duża ilość banków popierających rozwiązania Ripple Labs. CEO Ripple powiedział, że w około 50% Chiny kontrolują Bitcoina. Warto w takim razie dodać, iż Ripple Labs jest w posiadaniu około 70% wszystkich tokenów Ripple. 

Co sądzicie o słowach dyrektora generalnego Ripple? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze