Bank z Kuwejtu zaczął korzystać z blockchainu Ripple do płatności międzynarodowych

źródło: pixabay.com
1 358

Kuwait Finance House, jeden z największych banków w Kuwejcie podjął współpracę z Ripple i jako pierwszy bank w Kuwejcie będzie korzystać z blockchainu RippleNet do płatności międzynarodowych. Współpraca obu firm umożliwi bankowi realizację płatności międzynarodowych za pomocą technologii blockchain.

Współpraca RippleNet oraz Kuwait Finance House pozwali klientom banku na szybkie, międzynarodowe transfery finansowe z jeszcze wyższą precyzją, niższymi kosztami i w łatwiejszy oraz bardziej bezpieczny sposób. Bank zamierza podać więcej szczegółów współpracy w ciągu najbliższych kilku dni. Partnerstwo z RippleNet jest pierwszym w systemie bankowym Kuwejtu i stanowi część strategii banku, aby zaimplementować technologię blockchain na większą skalę. Bank chce zapewnić klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne do wykonywania transakcji regionalnych, jak i globalnych.

Kuwait Finance House jest liderem w bankowości islamskiej, działającym w siedmiu regionach Kuwejtu. Bank posiada 485 oddziały, 1000 bankomatów i zatrudnia ponad 15 000 pracowników.

RippleNet:

RippleNet zapewnia płatności na żądanie w czasie rzeczywistym do sprzedaży detalicznej i korporacyjnej. Obniżony zostaje całkowity koszt transakcji, poprzez wydajne przetwarzanie. RippleNet zmniejsza wymagania do wysłania płatności międzynarodowych.

Standaryzowana technologia umożliwia przekazywanie i rozliczanie transakcji między bankami ze zwiększoną prędkością, przejrzystością i wydajnością, a wszystko dzięki zoptymalizowanej w sferze RippleNet technologii blockchain.

Ripple i inne banki

W lutym opisywaliśmy podjęcie rozpoczęcie testów sieci RippleNet przez bank Western Union. W marcu pisaliśmy, iż zespół banku Santander ogłosił o podjęciu współpracy z firmą Ripple do utworzenia międzynarodowej aplikacji do wykonywania transakcji z użyciem platformy blockchain xCurrent i RippleNet. W kwietniu, firma Ripple poinformowała o zainwestowaniu 25 milionów USD w postaci kryptowaluty Ripple na rzecz Blockchain Capital. Jest to pierwszy fundusz, który akceptuje połączenia kapitałowe w walutach cyfrowych i całkowicie skupia się na rozwoju przestrzeni blockchainPrzyszłość Ripple jest bez wątpienia związana z system bankowym i jeśli więcej banków dostrzeże potencjał w firmie, może stać się światowym liderem wśród płatności międzynarodowych.

Co sądzicie o rozwoju RippleNet? Czy Ripple będzie w przyszłości liderem wśród płatności międzynarodowych?

Komentarze