Bitcoin jako prezent z okazji narodzin dziecka

4 019

Założyciel giełdy Foxbit João Canhada kupił w 2017 roku za około 915 USD jednego Bitcoina w ramach prezentu z okazji narodzin córki. Prawdopodobnie będzie to najlepszy prezent w jej życiu, zwłaszcza że jego aktualna wartość przekroczyła 61 000 dolarów.

Oznacza to aż 6500% zysk w ciągu zaledwie czterech lat.

Czy warto kupować Bitcoina na prezent dla dziecka?

Pomysł wręczania kryptowalut z okazji narodzin dziecka lub ślubu nie jest oczywiście nowy. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż do tej pory takie prezenty mocno zyskiwały na wartości, to trudno przewidzieć, jaki będzie kurs kryptowalut za 10 – 20 lat.

Jednocześnie, jeżeli ktoś planuje wręczyć prezent w postaci Bitcoina z okazji narodzin, musi pamiętać o dwóch istotnych rzeczach.

Krótkie wyjaśnienie dla rodziców dziecka

Pierwszą z nich jest konieczność wyjaśnienia rodzicom malucha, czym tak naprawdę jest Bitcoin i dlaczego wirtualna moneta jest lepszym prezentem niż srebrna łyżeczka, pluszowy miś czy inne tego typu rzeczy. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, gdy rodzice wyrzucą portfel z kryptowalutą lub sprzedadzą ją na drugi dzień, zamiast poczekać te kilkanaście lat, aż dziecko samo będzie mogło zadecydować, co zrobić ze swoimi kryptowalutami.

Jak przekazać BTC?

Kolejną rzeczą, którą trzeba przemyśleć przed przekazaniem komuś BTC, jest to, w jaki sposób środki będą przechowywane. W przypadku osób, które do tej pory nie miały żadnej styczności z blockchainem, jest to o tyle trudne, że nie mają one własnego portfela i mogą nie chcieć instalować kolejnej aplikacji w telefonie.

Dlatego też do przekazywania środków najlepiej wykorzystać jeden z dwóch poniższych rodzajów portfeli.

Portfel papierowy

Korzystanie z portfela papierowego jest nieco uciążliwe, ale za to zapewnia bezpieczeństwo i jest dostępny za darmo. Sprawdź nasz poradnik na temat tego, jak samemu stworzyć papierowy portfel Bitcoin, a będziesz mógł przekazać kryptowaluty bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto oczywiście pamiętać o zabezpieczeniu kartki z kluczami.

Portfel sprzętowy

Przy przekazywaniu większych kwot warto pomyśleć o zakupie portfela sprzętowego. W celu wybrania odpowiedniego modelu sprawdź Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut.

Co sądzisz o wręczaniu prezentów w postaci BTC? Zdarzyło ci się sprezentować komuś kryptowaluty lub otrzymać je w ramach prezentu?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze