Bitcoin Diamond wzrasta o 140% po komunikacie giełdy kryptowalut Binance

8 851

Bitcoin Diamond (BCD) odnotował ogromny, 140-procentowy wzrost ceny po ogłoszeniu przez giełdę kryptowalut Binance o rozpoczęciu wpłat i wypłat kryptowaluty. Binance zakomunikowało za pośrednictwem swojego profillu na twitterze, iż otworzy depozyty i wypłaty dla BCD. Binance uczestniczyło przy powstaniu BCD, hard forka Bitcoina, dystrybuując salda BCD, ale nie pozwalając na depozyty ani wypłaty.

Wiadomość o włączeniu Bitcoin Diamond na listę Binance spowodowała automatyczny wpływ na cenę rynkową BCD, która (podczas pisania artykułu) wynosi 3,08$. Kryptowaluta rozpoczęła wzrosty około godziny 8:30 5 września, osiągając aż 4,03$ w najwyższym punkcie. Wolumeny obrotu rosły w bardzo szybkim tempie, wzrastając z 1,3 miliona do niemal 115 milionów dolarów. Ponowne otwarcie portfela Binance powinno teraz wyrównać ceny BCD na giełdach. Warto zaznaczyć, iż najwyższa odnotowana wartość kryptowaluty wyniosła 89 dolarów w listopadzie 2017 roku.

Bitcoin
źródło: coinmarketcap.com

Bitcoin Diamond to efekt hard forka Bitcoina, podobnie jak BitcoinCash i BitcoinGold. Kryptowaluty te powstały w wynik odłamu bazy danych Bitcoina, która miała na celu wprowadzienie poprawek w funkcjonowaniu sieci. Wydarzenie to nastąpiło w wyniku rozłamu w grupie deweloperów, którzy uznali, że wprowadzenie większego bloku i zwiększenie szybkości sieci są niezbędne do adopcji Bitcoina. Jednakże, hard fork BTC jest uznawany za temat sporów i kontrowersji, gdyż zdaniem większości programistów i entuzjastów Bitcoina, jest to po prostu dodrukowywanie kryptowalut, które zostały utworzone dla zysku deweloperów.

Sieć Bitcoina Diamond jest nieco podobna do Bitcoin Gold (BTG). Jednym z powodów, dla których BCD został zablokowany na Binance była niestabilność sieci. Niska sieć hashratowa mogła stwarzać trudności w przenoszeniu funduszy, ale była też możliwość ataku 51%, jak ta, która wpłynęła na Bitcoin Gold. W przypadku BCD nie ma dokładnych statystyk na temat hashrate sieci

Bitcoin Gold usunięty z Bittrex

Zaledwie kilka dni, kolejny odłam Bitcoina – Bitcoin Gold, został usunięty z notowań giełdy kryptowalut Bittrex. BitcoinGold, kryptowaluta, która powstała 25 października 2017 roku w wyniku hard forka Bitcoina, została usunięta z giełdy kryptowalut Bittrex. Amerykańska giełda wymagała odszkodowania od zespołu BTG w związku z majowym „atakiem 51%”. Zespół Bitcoin Gold nie zgodził się na rekompensatę środków, która wyniosła 12 372 BTG. Atak ten pozwolił hakerom ukraść ponad 388 000 BTG, a cena wszystkich tokenów wyniosła w tym czasie około 18 milionów dolarów.

Co sądzicie o Bitcoin Diamond? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze