Bitcoin Cash prawnym środkiem płatniczym w St. Kitts do marca 2023

Bitcoin Cash (BCH) może być prawnym środkiem płatniczym w Saint Kitts i Nevis do marca 2023 roku, powiedział w sobotę premier Terrance Drew.

„Nasz naród zawsze był narodem myślącym przyszłościowo i liderem w odkrywaniu nowych branż” – powiedział Terrance uczestnikom konferencji Bitcoin Cash 2022 12 listopada. Dodał, że krypto „ma potencjał, aby przynieść ogromne korzyści i możliwości biznesowe”.

Przeczytaj także: Kim jest Sam Bankman-Fried z FTX największy aferzysta na rynku kryptowalut ?

Drew, który jest również ministrem finansów tego kraju, powiedział, że decyzja zostanie podjęta w porozumieniu z ekspertami i we współpracy z Bankiem Centralnym Wschodniokaraibskim, a także zostanie przeprowadzona dokładna procedura due diligence.

Terrance powiedział, że jego rząd bada możliwość uczynienia Bitcoin Cash prawnym środkiem płatniczym w St. Kitts i Nevis do marca, wraz z potencjalnymi możliwościami wydobycia BCH w kraju karaibskim, „gdy zostaną zagwarantowane zabezpieczenia dla naszego kraju i naszych ludzi”.

Ten ruch jest postrzegany jako znaczący poza granicami kraju wyspiarskiego, ponieważ kraje nie mogą uznać waluty innego narodu za nielegalną. Oznacza to, że Bitcoin Cash może cieszyć się niektórymi zabezpieczeniami waluty krajowej w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Bitcoin Cash to fork Bitcoina na rok 2017, który został zaprojektowany z myślą o wygodnym użyciu w transakcjach gotówkowych. Premier powiedział, że BCH jest już akceptowany jako forma płatności w niektórych firmach w kraju.

Saint Kitts i Nevis to najmniejsze i najmniej zaludnione suwerenne państwo na półkuli zachodniej, o powierzchni 261 kilometrów kwadratowych i około 50 000 mieszkańców. Kraj położony jest w Indiach Zachodnich na wschód od Portoryko i jest silnie uzależniony od turystyki i rolnictwa, głównie cukru. Jej nominalny PKB wynosi nieco ponad 1 miliard dolarów, a walutą jest dolar wschodniokaraibski (EC$).

St. Kitts i Nevis stałyby się trzecim krajem, który uznałby kryptowalutę za prawny środek płatniczy, po tym, jak Salwador ustanowił bitcoin (BTC) jako uznaną legalną walutę w czerwcu 2021 r., a Republika Środkowoafrykańska przyjęła bitcoin jako prawny środek płatniczy w kwietniu tego roku .

Interesujący jest fakt, że tym razem pada nie na Bitcoina a na jego konkurenta Bitcoin Cash. Z pewnością będziemy się przyglądać rozwojowi tego projektu i poinformujemy Was o efektech ustaleń.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze