Bitcoin cały czas walczy | Alty tracą względem niego na wartości

Podczas gdy bitcoin pozostaje w centrum uwagi, współczynnik dominacji Bitcoin, który jest udziałem BTC we wszystkich innych kryptowalutach, gwałtownie rośnie. Kapitalizacja rynkowa Bitcoin stanowi obecnie 68% całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut. W towarzystwie tych zmiennych altcoiny zaczynają wyraźnie tracić na wartości względem BTC.

Dziś w nocy bitcoin przypuścił atak na psychologiczny poziom 10 000 USD. Kurs wzniósł się nieco ponad tej wartości ok 2:30 w nocy naszego czasu. Dziś, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, BTC wyceniany jest na 9927 USD:

wykres BTC USD od TradingView

„Za mundurem panny…”? Nie tym razem

Altcoiny tracą wartość w stosunku do rosnącego bitcoina. Wiele altcoinów świeci też na czerwono w stosunku do dolara amerykańskiego.

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotowuje 3% wzrosty w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednak ETH traci 3,14% swojej wartości w stosunku do Bitcoin. Podobnie jest w przypadku Ripple (XRP), które spadło w stosunku do BTC o 3,38%. Poniżej tabela „czerwonych altcoinów” (w stosunku do BTC):

Altcoiny do BTC; źródło: CoinMarketCap

Z uwagą obserwujemy, jak dalej będzie zachowywał się kurs bitcoina w obliczu zbliżającego się halvingu. Jaka jest Wasza opinia na temat najbliższej przyszłości kursu BTC i kryptowalut alternatywnych? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze