Bitcoin | Całkowita wartość opłat transakcyjnych wzrosła o 50% w ciągu ostatnich 24 godzin

Do halvingu Bitcoina zostało niespełna 19 dni. Rzut oka na ostatnie dane pokazuje, że łańcuch króla kryptowalut pozostaje w stanie względnie normalnej aktywności. Inne dane świadczą o tym, że społeczność kryptowalutowa oczekuje na halving i wycofuje swoje BTC ze scentralizowanych giełd. Rośnie całkowita wartość opłat transakcyjnych.

Jak donosi Glassnode, w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin całkowita wartość kwoty poniesionej na opłaty transakcyjne dla górników sieci Bitcoin wzrosła o 50,7 %. Wskaźnik wzrósł do 9568 USD z poprzedniej wartości 6 349 USD.

Nie tylko „w totalu”

Opłaty pozwalają na procesowanie operacji w sieci Bitcoin, jako że transakcje wymagają potwierdzenia od górników. Za wydobycie nowego bloku w sieci górnicy otrzymują nagrodę. Obecnie wynosi ona 12,5 BTC, ale wkrótce – na skutek halvingu sieci – spadnie do 6,25 BTC.

Gdy górnicy zbliżają się do pełnego bloku, wolumen transakcji często rośnie. Z tego powodu niektóre transakcje wymagają wyższych opłat niż inne. W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin wzrosła również średnia wysokość opłat „per transakcja” – do 58,8%:

Giełdy notują minima sald

Glassnode udostępnia również dane, z których wynika, że w ciągu ostatniego półrocza inwestorzy wypłacali BTC ze scentralizowanych giełd. Indeks sald Bitcoin na giełdach kryptowalut osiągnął najniższy poziom od sześciu miesięcy.

Komentarze