Bitcoin a chaos finansowy i latające koktajle mołotowa

Na całym świecie wybuchają protesty antyrządowe. Bankomaty w Hongkongu świecą pustkami. Tysiące kont bankowych w Indiach jest zamrożonych z powodu skandalu z udziałem banku PMC. Chaos finansowy wzmaga się w zawrotnym tempie. Wśród takiego krajobrazu wzmaga się siła przyciągania bitcoina, jako środka wymiany dalekiego od cenzury i czynników, które ograniczają wolność obywateli.

W miniony weekend nasiliły się protesty w Hong Kongu, o których informowaliśmy Was już wcześniej. W efekcie napiętej sytuacji kapitał ucieka za granicę do Singapuru. Długie kolejki ustawiały się do bankomatów. Większość z nich, jak donoszą światowe media, świeci aktualnie pustkami.

https://twitter.com/HongKongFP/status/1181073364980400128?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1181073364980400128&ref_url=https%3A%2F%2Fdailyhodl.com%2F2019%2F10%2F07%2Fbitcoin-just-became-important-for-one-billion-people-in-india-and-hong-kong-says-anthony-pompliano%2F

Chaos finansowy w Indiach | Sprawa PMC

W tym samym czasie posiadacze rachunków bankowych w Indiach deklarują wypłaty pieniędzy z banku PMC. Jest to bank, który obsługuje aktualnie ponad 900 000 klientów.

Reuters poinformował, że bank PMC utworzył 21 000 fałszywych kont w celu ukrycia pożyczek. Indyjski Reserve Bank of India (RBI), zareagował na oszustwo, nakładając limity na wypłaty bankowe. Powstał chaos finansowy dla tysięcy klientów, których oszczędności życia znajdują się na kontach bankowych.

RBI zabronił bankowi PMC odnawiania lub udzielania jakichkolwiek pożyczek lub dokonywania inwestycji bez uprzedniej zgody banku centralnego, a deponenci zostali poinformowani, że mogą wycofać maksymalnie 10 000 rupii (140 USD) z kont PMC w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Dziesiątki posiadaczy rachunków zebrało się we wtorek przed biurem RBI w Mumbaju, aby protestować przeciwko ograniczeniom i żądać interwencji banku centralnego i rządu w celu uwolnienia funduszy.

Pompliano wierzy w bitcoin

W obliczu takich sytuacji kryzysowych pojawia się dyskusja na temat bitcoina. Zastanawiamy się nad możliwościami, jakie niesie ze sobą dla ludzi, którzy żyją w krajach opanowanych przez podobne kryzysy. Warto przypomnieć w tym miejscu słowa założyciela Morgan Creek Digital – Anthony Pompliano, który w wywiadzie udzielonym w CNBC 27 września mówił:

Wierzę, że ludzie wybiorą coś, czego nie da się zmanipulować, czego nie można go przejąć, cenzurować […]. Myślę więc, że ludzie będą do tego zmierzać – początkowo powoli – ale z czasem więcej i więcej więcej osób wybierze walutę, której nie kontroluje rząd.

Istnieje wiele różnych propozycji wartości, które Bitcoin „kładzie na stół”. Piękno Bitcoin polega na tym, że jest on cenny dla różnych ludzi z różnych powodów. Jeśli jesteś w kraju, w którym martwisz się, że ktoś przejmie twoje aktywa, nagle brak możliwości zajęcia Bitcon staje się bardzo atrakcyjny.

Jeżeli martwisz się życiem w obszarze, w którym jesteś cenzurowany, brak cenzury staje się bardzo atrakcyjny.

Jeśli jesteś w kraju, w którym występuje hiperinflacja – niemożność osłabienia tej waluty staje się bardzo atrakcyjna. A więc po prostu przynosi różną wartość różnym grupom ludzi.

źródło: tutaj
https://twitter.com/APompliano/status/1180836268181217280?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1180836268181217280&ref_url=https%3A%2F%2Fdailyhodl.com%2F2019%2F10%2F07%2Fbitcoin-just-became-important-for-one-billion-people-in-india-and-hong-kong-says-anthony-pompliano%2F

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze