Rekordowy wolumen BTC w Hong Kongu w cieniu policyjnych strzałów

Z danych platformy localbitcoins wynika, że wolumen wymiany bitcoina w Hong Kongu przewyższył ostatnio szczyty notowane pod koniec 2017 roku. To rekordowy wolumen BTC, jaki kiedykolwiek odnotowano.

LocalBitcoins uważa, że gwałtowny wzrost wolumenu obrotu kryptowalut w Hongkongu jest związany z rozpoczęciem protestów na początku tego roku. W szczególności chodzi o wolumen BTC, który pomimo wahań kursowych BTC nie przestawał rosnąć. W tym tygodniu odnotowano najwyższy poziom zakupów bitcoinów, nawet powyżej szczytu w grudniu 2017 r.

rekordowy wolumen btc
źródło: tutaj

Wzrosty wolumenu a wartość

Wolumen obrotu bitcoinem podwoił się od maja tego roku, kiedy mieliśmy do czynienia ze zdecydowanymi wzrostami na rynku bitcoina. Odnotowane przyspieszenie w aspekcie wolumenu plasuje się również grubo nad kreską rekordów bitych pod koniec pamiętnej hossy 2017 roku.

Liczby, jak się okazuje, są jednak niewielkie. Wyrażone są w dolarach hongkońskich, przekładają się na około 2 miliony dolarów.

Wypada jednak w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że zaistniała sytuacja jest miarą zainteresowania Hongkońgczyków bitcoinem. Było nie było, korzystanie w takich regionach ze scentralizowanych giełd wymiany byłoby przecież dla niektórych znacznie bardziej wygodne.

Rekordowy wolumen BTC w Hong Kongu w cieniu policyjnych strzałów

Wzrost wolumenu BTC w Hong Kongu przyciąga uwagę jeszcze z jednego powodu. Wtedy właśnie został postrzelony 18-letni uczeń. Policja wystrzeliła w jego kierunku aż pięć pocisków. Aktualnie chłopak przebywa w szpitalu.

Jeden z protestujących w Hong Kongu, który chciał zachować anonimowość, powiedział:

W dniu uroczystości w Pekinie mieszkańcy Hongkongu płakali od gazu łzawiącego i krwawili od wystrzelonych pocisków.

Pro-demokratyczne protesty trwają w Hong Kongu już od około czterech miesięcy. To jeden z najbardziej brutalnych okresów z niechlubnym udziałem policji, w którym ludzie doznają poważnych obrażeń i uszkodzeń ciała.

Jak rozwinie się sytuacja w Hong Kongu, tego na razie nie wiadomo. Niektórzy podjęli również próbę spekulacyjnego ataku na dolara hongkońskiego. Ludzie zaopatrują się w BTC. Około 70 milionów dolarów HKD, o wartości blisko 12, 5 miliona dolarów, zostało wypłaconych w gotówce 15 sierpnia tego roku. Internet zalały takie obrazki:

hong kong protest
źródło: tutaj

Chiny a Hong Kong

Hong Kong zdaje się sympatyzować z przestrzenią blockchain i kryptowalut. Wiele firm z tego sektora ma swoją siedzibę właśnie tam.

Z drugiej strony Chiny zbanowały giełdy kryptowalut. Dodatkowo obserwujemy protekcjonistyczne podejście Chin, jeżeli chodzi o działalność na ich terytorium zagranicznych gigantów, takich jak Google czy Facebook.

Obecnie Chiny mają nadzór nad Hongkongiem. Próba rozszerzenia tego nadzoru o projekt ustawy o ekstradycji spotkała się z poważnym sprzeciwem, który trwa do dziś.

Jaka jest Wasza pinia odnośnie skoku wolumenu BTC w Hong Kongu? Jakie są szanse na powstrzymanie eskalacji konfliktu na linii Hong Kong – Chiny? Zapraszamy do dyskusji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx