Bitcoin: 700% wzrostu adopcji na świecie

3 282
Chociaż kursy cen wirtualnych walut są znacznie niższe niż ponad rok temu, to adopcja Bitcoina ciągle wzrasta. Coraz częściej używamy króla kryptowalut do płatności online za dobra kupowane za pośrednictwem internetu. Z ankiety przeprowadzonej przez Kaspersky Labs wynika, że ok. 10% ludzi użyło bitcoina lub innej cyfrowej waluty do takiego zakupu. Co więcej, liczba sprzedawców akceptujących bitcoina wzrosła na całym świecie o ponad 700% w przeciągu ostatnich 6 lat.

adopcji

Dane na temat wzrostu adopcji Bitcoina dostępne są dzięki Coinmap, portalu zajmującego się analizą procesów związanych z BTC i wirtualnymi walutami. Pomimo, że kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze poziomu maintreamowej adopcji, to odsetek osób używających Bitcoina i innych cyfrowych walut rośnie stabilnie. Ankieta pokazuje, że w przybliżeniu aż 13% populacji świata skorzystało z kryptowalut, aby kupić towar w środowisku e-commerce. Została ona przeprowadzona wśród 13 tysięcy konsumentów z 22 różnych państw. Ich odpowiedzi wskazują, że kryptowaluty to nadal najmniej popularna metoda płatności. 81% ankietowanych preferowało używanie kart debetowych lub kredytowych w przypadku zakupów w internecie.

adopcji

Popyt na cyfrowe transakcje nie maleje

Według Vitaly Mzokova, kierownika Verification and Development Centre w Karspersky, wciąż istnieje duży popyt na cyfrowe transakcje. Komentując wyniki sondażu, Mzokov nie krył zaskoczenia.

Pomimo załamania cen wirtualnych walut, możemy zauważyć duże zapotrzebowanie na cyfrowe transakcje zgłaszane przez konsumentów. Nasza ankieta przeprowadzona wśród nabywców wykazała, że ich istotny odsetek używa kryptowalut, co było dla nas zaskakujące.

Chociaż tradycyjne instytucje finansowe (włączając w to JPMorgan Chase) twierdzą, że większość sprzedawców detalicznych nie zaadoptuje płatności kryptowalutowych, to cyfrowe aktywa są już używane w biznesie na całym świecie. Dane z Coinmap pokazują, że akceptacja bitcoina wzrosła o 702% od grudnia 2013 roku. Obecnie, 14 346 miejsc na całym świecie akceptuje płatności w bitcoinie – jest to o 12 557 więcej niż 6 lat temu. Ryan Radloff, CEO CoinShares, przedstawił ostatnio za pośrednictwem Twittera wzrost akceptacji BTC, który zaszedł w przeciągu ostatnich 5 lat.

Adopcja kryptowalut przebiega najszybciej w krajach dotkniętych problemami gospodarczymi i konfliktami. Takie państwa jak m. in. Ekwador i Wenezuela odpowiadają za największy udział wzrostu adopcji cyfrowych walut na świecie. Czy ten trend kiedyś się odwróci?

Komentarze