Bitcoin 2 | Reszta jest milczeniem

11 636

To nie jest tak, że na tapecie nie ma lepszych tematów. Nie jest również tak, że Bitcoin 2 powinien przykuć naszą uwagę wyłącznie przez wzgląd na to, jaką nosi nazwę. Pewnie przeszlibyśmy obojętnie obok tego niezwykłego „tworu” gdyby nie fakt, że społeczność prowadzi ostatnio na jego temat daleko ożywione dyskusje.

5200% wzrostu na dwóch giełdach | Co to jest?

Bitcoin2 (BTC2) został wyodrębniony z bloku Bitcoin Core o numerze 507850 na początku lutego 2018 r. Powodem, dla którego społeczność zwróciła na niego uwagę, jest fakt, że zaczął być ostatnio notowany na dwóch giełdach i dodany do Coinmarketcap.com. Witryna pokazuje historyczne dane dla Bitcoin2 od 28 maja na poziomie 0,68$ za monetę, a jej wartość wzrosła o ponad 5 200% do poziomu 36,93$ w dniu 6 czerwca. Spowodowało to, że członkowie społeczności spekulowali, że BTC2 to tylko klasyczny pump and dump wspierany przez twórców i dwie mało znane giełdy.

Na stronie internetowej Bitcoin 2 czytamy, że coin jest ” skalowalnym forkiem Bitcoin, który obsługuje prawdziwie anonimowe i natychmiastowo weryfikowane transakcje”.

Źródło: tutaj

What the f….k

Strona internetowa Bitcoin 2 nie przykuwa uwagi czytelnika ale zespół BTC2 twierdzi, że token ma wiele funkcji technologicznych. BTC2 jest rzekomo super szybki ze względu na system masternode (protokół, który działa w podobny sposób do sieci Dash). Jest również rzekomo nienamierzalny, ponieważ podobno używa protokołu Zerocoin.

Podobnie jak w przypadku Zcash, na stronie projektu znajdujemy informację o dwóch portfelach Bitcoin2. Jeden z nich służy do zwykłych transakcji BTC2. Drugi natomiast wysyła transakcje, które są rzekomo bardziej prywatne.

Zespół wyjaśnia również, w jaki sposób posiadacze BTC przechowywanych przed blokiem 507850 mogą uzyskać airdrop BTC2. Monetę notują tylko dwie giełdy: Crex24 i Escodex. W rankingu CMC BTC2 jest obecnie notowana na 1963 miejscu.

Social media kipią i kpią

W mediach społecznościowych wiele osób pyta, czym jest Bitcoin2 i wyśmiewa, zdawałby się klasyczny pump and dump monety.

Gdzieś indziej czytamy:

Niedowierzaniu nie ma końca:

https://twitter.com/RektMoranis/status/1136826320749551616

Wzloty i upadki

Po ostatnim skoku BTC2 spadło ze szczytu ustanowionego 6 czerwca szczytu na poziomie 36,93$ dosłownie w przeciągu 14 godzin. Byliśmy świadkami całkiem interesującego rynkowego spektaklu. Ciekawe, czy inwestorzy wyciągnęli wnioski z przeszłości i nie poddają się gorączce pump and dump.

Uwaga | Inwestuj z głową!

Wiadomości o Bitcoin2 stoją niejako z ogłoszonym niedawno powrotem Bitconnect. Komunikat proklamacyjny szubko zniknął z Twittera. Bitconnect był kryptowalutową platformą pożyczkową, która obiecywała znaczne zyski. Została uznana za jednym z największych w historii schematów Ponziego od czasu Onecoina.

Ostatecznie, po zamknięciu Bitconnect cena monety spadłą do zera i wiele osób praktycznie zapomniało o tym oszustwie. Pompa BTC2 oraz domniemany powrót Bitconnect 2.0 mogą zatem być kolejnym przypomnieniem, że w naszym środowisku często pojawiają się nieuczciwe projekty.

Jakie jest Wasze zadanie na temat Bitcoin 2? Zapraszam do komentowania!

Komentarze