Bitbay zmienia operatora FIAT | Od 25.10. depozyty w PLN zaksięguje Payment Technology

1 775

Przed nami kolejna zmiana w stajni BitBay. W dniu dzisiejszym giełda poinformowała mailowo swoich użytkowników, że od najbliższego piątku 25.10, obsługę wpłat depozytów w polskich złotych przejmie nowy operator. BitBay zmienia operatora FIAT na Payment Technology.

BitBay zmienia operatora FIAT

Giełda BitBay poinformowała dziś swoich klientów, że została zmuszona podjąć decyzję o zmianie dotychczasowego operatora w zakresie wypłat FIAT przelewami bankowymi. Przyczyną takiego ruchu miało być, wg oświadczenia zawartego w newsletterze rozesłanym dziś do klientów, kolejne wypowiedzenie umowy o świadczenie usług, które otrzymał operator płatności BitBay.

W oświadczeniu czytamy dodatkowo, że od najbliższego piątku operacje w zakresie wpłat złotówkowych przejmie Payment Technology. Ten sam operator rozpocznie procesowanie wypłat w PLN już od poniedziałku, 28 października. Giełda informuje, że każdy przelew wykonany na dotychczasowe konto zostanie automatycznie zwrócony do do nadawcy. Sama podmiana kont bankowych zostanie dokonana automatycznie w panelu użytkownika.

„Dołożymy wszelkich starań”

Odnośnie bieżącej zmiany operatora BitBay zapewnił, że:

Dołożymy wszelkich starań, aby przepięcie na nowy system było jak najmniej odczuwalne dla użytkowników. Nie wykluczamy jednak, że w pierwszych dniach po uruchomieniu mogą występować nieznaczne opóźnienia w księgowaniu wpłat i wypłat.

W najbliższym czasie planujemy również podjęcie kolejnych ważnych kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności funkcjonowania platformy oraz możliwości prowadzenia dynamiczniejszego rozwoju.

Giełda w zeszłym tygodniu podała do wiadomości, że przenosi się z Malty do Estonii. BitBay twierdzi, że Pinewood Estonia OÜ ma być kluczem do zadbania o interesy klientów.

To już kolejna zmiana operatora płatności

Ostatnia głośna sprawa zmiany operatora miała miejsce 15.07.2019. Zmiana była wówczas spowodowana wypowiedzeniem rachunków bankowych ówczesnego operatora giełdy – Igoria Trade przez Bank Ochrony Środowiska:

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z nowościami odnośnie przenosin BitBay do Estonii, zajrzyjcie tutaj:

Zachęcamy również do lektury felietonu na temat blasków i cieni prowadzenia kryptowalutowych biznesów na Malcie i w Estonii:

Komentarze