Rewelacje z obozu BitBay | Aktualizacja 16.07.19 g. 17:45

6 526

Dziś o godzinie 17:45 giełda Bitbay podała nowy komunikat odnośnie wczorajszych rewelacji związanych z kłopotami z operatorem płatności. Dzisiejszy komunikat został podany do wiadomości publicznej na facebookowej stronie giełdy w następującym brzmieniu:

Informujemy, że od jutra wpłaty i wypłaty walut fiat będą ponownie dostępne.


Obecnie można już realizować wpłaty na rachunki widoczne w panelu użytkownika. Pierwsze księgowania wpłat będą miały miejsce jutro. Numery rachunków nie uległy zmianie.
Zlecone wypłaty przelewami bankowymi zostaną wykonane jutro.

Cały czas bez zmian działają inne metody wypłaty i wypłat na giełdę takie jak:
przelewy kryptowalut, wpłaty i wypłaty na poczcie, wypłaty w bankomatach.


Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość w ostatnich dniach.
Wiemy, że ta sytuacja utrudniła Wam korzystanie z giełdy, dlatego również jutro, pomimo włączenia przelewów bankowych, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach będą dostępne bez prowizji.


Pomimo pozytywnego rozwiązania sytuacji z przelewami bankowymi, zapewniamy, że nie przestajemy pracować nad alternatywnymi rozwiązaniami dla wpłat i wypłat.

Informacja z 15.07.2019:

Ciekawe wiadomości dochodzą do nas w poniedziałkowy wieczór 15.07.2019 r. Po ostatnich wydarzeniach związanych z giełdą BitMarket.pl obecnie najstarsza platforma wymiany działająca w Polsce jest zmuszona zmienić operatora wpłat i wypłat.

Poniżej przedstawiamy pełny oficjalny komunikat BitBay na temat zaistniałej sytuacji:

Informujemy, że dzisiaj podjęliśmy decyzje o zmianie operatora wpłat i wypłat w walutach fiat. W związku z tym w ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu księgowania. W wyniku tej operacji użytkownikom zostaną udostępnione nowe numery rachunków do wpłat.


Bez zmian dostępne są inne metody wpłat i wypłat, w tym:
– przelewy kryptowalut,
– wpłaty i wypłaty na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.


Zdajemy sobie sprawę, że taka sytuacja powoduje niedogodności dla naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy o zniesieniu opłat za wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach. Do czasu wznowienia przelewów bankowych są one dostępne za darmo!

Jednocześnie informujemy, że Wasze środki trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych, do których nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym rejonie obsługuje. Obecna sytuacja nie ma wypływu na naszą płynność.

Zlecone do tej pory wypłaty fiat zostaną zrealizowane natychmiast po odzyskaniu możliwości realizacji przelewów bankowych. Przelewy oczekujące na wykonanie można anulować i skorzystać z innej metody wypłat. Przelewy, które zostały zlecone w ubiegły czwartek, a nie zostały wykonane, zostaną zwrócone na salda użytkowników (każdy użytkownik otrzyma maila po dokonanym zwrocie).

Decyzja o zmianie operatora jest spowodowana otrzymaną dzisiaj informacją od operatora Igoria Tade S. A. o tymczasowym braku możliwości realizowania dla nas usług wpłat i wypłat walut fiat. Według przekazanych nam informacji i komunikatu Igoria Trade S. A., na skutek upadku giełdy BitMarket, BOŚ bank zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora. Mimo że w BOŚ nie były prowadzone rachunki należące do BitMarketu, co niezwłocznie w oświadczeniu potwierdziła Igoria Trade S.A., bank zażądał dodatkowej dokumentacji, która jest obecnie przygotowywana.

Nie wykluczamy, że BOŚ wkrótce przywróci operatorowi możliwość wykonywania transakcji. Jednak w związku z nieokreślonym czasem oczekiwania na decyzję banku, w trosce o naszych klientów, zdecydowaliśmy o uruchomieniu rozwiązania alternatywnego.

O procesie udostępnienia nowych numerów rachunków bankowych i uruchomieniu wypłat przez operatora alternatywnego będziemy informować wraz z postępem prac. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Zaistniała sytuacja zdecydowanie do najlepszych nie należy, równie dla BitBay, jak i handlujących na giełdzie zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach z Bitmarketem. Możemy mieć jedynie nadzieję, że zaistniała sytuacja jak najszybciej się ustabilizuje i użytkownicy będą mogli spokojnie realizować swoje pozycje na giełdzie.

A co wy sądzicie o zaistniałej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Spotkanie TJS

Przypominamy również o spotkaniu w siedzibie TJS, które odbędzie się jutro (wtorek) 16/07/2019 o godz 18:00 w biurze Fundacji TJS ul. Stawki 2 31 piętro budynek Intraco — będzie ono również transmitowane na żywo. Na spotkaniu będą poruszane tematy bezpieczeństwa środków klientów w polskich giełdach, kantorach ogólnie w branży kryptowalut.

Do wzięcia udziału w dyskusji zaproszeni zostali: BitBay, Bitcan, BitClude, Coindeal, Coinquista, Coxi,io , Igoria, Flying Atom.

Agenda Spotkania:

  1. Omówienie sytuacji Bitmarketu.
  2. Jak chronione są środki klientów w wyżej wymienionych podmiotach i czy są odpowiednio.
  3. Jak powinny wyglądać regulacje by chronić klientów i móc dobrze świadczyć usługi.
  4. Pytania z chatu i od publiczności
Komentarze