Binance wspomoże Japonię milionem dolarów dla pokrycia strat powodzi

źródło: pixabay.com
787

Giełda kryptowalut Binance, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut przekaże 1 000 000 dolarów mieszkańcom Japonii, w której zginęło co najmniej 100 osób, a tysiące ewakuują się po wielkich deszczach powodując powodzie i ogromne osunięcia ziemi, niszcząc zamieszkałe i zagospodarowane nieruchomości. CEO Binance zamierza wesprzeć Japończyków w postaci BTC, BNB i JPY (Jen). Jest to kolejny przykład, jakie korzyści niosą ze sobą kryptowaluty.

O całej akcji napisał na swoim twitterze CEO Binance, Changpeng Zhao. Jest to pierwsza akcja charytatywna tego typu w świecie kryptowalut. Zhao zaprosił także inne firmy i indywidualnych traderów, aby przyłączyli się do kampanii i wystawili pomocną dłoń tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. O ile pomoc ma być dobrowolna, Zhao obiecuje brać pod uwagę życzliwość potencjalnych darczyńców, rozważając wnioski nowych projektów kryptowalut o umieszczenie ich na Binance. Możliwe są również potencjalne zniżki podatków dla potencjalnych darczyńców.

„Nasze serca idą do ofiar w zachodniej Japonii. Binance rozpocznie ekwiwalentną dotacje w wysokości $1 000 000 w BNB, BTC lub JPY. Prosimy również naszych krypto partnerów do dołączenia do akcji i wsparcia przyjaciół w potrzebie” – napisał na twitterze

Binance i dotacja

Od czwartku w zachodniej części Japonii padają ulewne deszcze, powodując ogromne powodzie i osunięcia ziemi. Obecnie co najmniej 100 osób zginęło, a zaginęło ponad 50. Według lokalnych mediów około dwóch milionów osób zostało zmuszonych do ewakuacji. Ruch ze strony prezesa Binance jest dowodem na to, iż wykorzystanie kryptowalut może pomóc wielu poszkodowanym ludziom na świecie, szczególnie po klęskach żywiołowych.

Jedna z największych kontrowersji w świecie walut wirtualnych, to tworzenie błędnego obrazu finansowania nielegalnych transakcji z użyciem kryptowalut. Powyższa akcja potwierdza tylko, iż kryptowaluty mogą zostać użyte do takich samych celów jak pieniądze fiducjarne.

Wenezuela z Bitcoinem ważniejszym od waluty narodowej

W wysoko rozwiniętych krajach aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin, jak dotąd służyły głównie w celach zarobkowych i spekulacyjnych. W krajach, w których system monetarny i struktury finansowe kruszą się, Bitcoin może zapewnić alternatywny magazyn wartości, w stosunku do lokalnej waluty. Poniższy wykres przedstawia tygodniowy wolumen obrotu Bitcoinem w parze z boliwarem wenezuelskim (VEF). Jak widać, od czasu zapowiedzi denominacji boliwara, obrót Bitcoinem wzrósł diametralnie w górę. Należy również zaznaczyć, iż Bitcoin to ostatnia deska ratunku dla większości Wenezuelczyków, ponieważ ich waluta jest praktycznie bezwartościowa.

źródło: https://www.theatlas.com/charts/BJhNSW_gm

Co sądzicie o dotacji giełdy kryptowalut Binance? Czy informacje tego typu pojawią się w mediach masowego przekazu? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze