Binance umożliwi przechowywanie zabezpieczenia pozycji lewarowanych poza giełdą

2 198

Binance umożliwi instytucjom przechowywanie zabezpieczenia pozycji lewarowanych poza giełdą w zimnych portfelach

Według opublikowanego w poniedziałek przez agencję informacyjną Bloomberg raportu, największa światowa giełda kryptowalut pod względem udziału w rynku Binance, pozwoli inwestorom instytucjonalnym przechowywać swoje zabezpieczenia poza platformą.

Platforma ogłosiła, że klienci instytucjonalni będą miały możliwość wniesienia zabezpieczenia pozycji lewarowanych do Binance Custody, które będą przechowywać ich aktywa w zimnych portfelach, a nie w połączonych z Internetem gorących portfelach giełdy. Po rozliczeniu transakcji, Binance Custody odblokuje aktywa, a użytkownik będzie miał do nich ponownie dostęp. Według giełdy Binance Custody to odrębny podmiot prawny uruchomiony w 2021 roku i zarejestrowany na Litwie.

Gorące portfele różnych firm kryptograficznych były w ostatnich miesiącach przedmiotem wielu ataków hakerskich i innych problemów związanych z bezpieczeństwem. Obawy przed sprzeniewierzeniem funduszy użytkowników przez pracowników giełdy wzrosły również po upadku FTX, gdzie miliardy funduszy użytkowników zostały przekazane siostrzanej firmie Alameda Research.

„Nasi klienci są dużo bardziej świadomi zarządzania ryzykiem” – powiedziała Catherine Chen, szefowa VIP & Institutional w Binance.

„Słyszymy od naszych użytkowników, że uwielbiają handlować na naszej giełdzie, ale jednocześnie odczuwają presję ze strony wewnętrznej kontroli ryzyka. Aby mogli zwiększyć skalę dalszych działań, muszą szukać sposobów, które pomogą im zdywersyfikować ryzyko na giełdzie.”

Przeczytaj także : Bitcoin osiąga dawno niewidziane poziomy ale dno w okolicy 12 000 $ jest „nadal prawdopodobne”

Według rzecznika Binance, dział instytucjonalny firmy, który obsługuje firmy handlujące na własny rachunek, fundusze hedgingowe, biura rodzinne i innych dużych klientów, odnotował wzrost liczby nowych klientów o 17,4% między trzecim a czwartym kwartałem 2022 r.

Binance chce również zwiększyć liczbę pracowników w 2023 roku, przełamując trend innych giełd, takich jak Coinbase, które ogłosiły duże zwolnienia, a dyrektor generalny Changpeng Zhao (CZ) powiedział, że giełda planuje zatrudnić od 15% do 30% więcej pracowników. Zatrudnienie również wzrosło z 3000 w 2021 roku do prawie 8000 do końca 2022 roku.

„Będziemy nadal budować i miejmy nadzieję, że ponownie przyspieszymy przed kolejną hossą” – powiedział Zhao.

Giełda prowadzona przez Zhao od samego powstania wdraża odważne i pionierskie rozwiązania stając się liderem w swojej branży i przewodnikiem dla innych firm w sektorze kryptowalutowym.

Może Cię zainteresuje :

https://bithub.pl/wiadomosci/transgraniczni-oszusci-kryptograficzni-namierzeni-przez-agencje-ue/
Komentarze