Binance Research: to już raczej koniec rynku niedźwiedzi

źródło: pexels/pixabay
Ostatnie ruchy na rynku wirtualnych walut napawają optymizmem – wydaje się, że zima odeszła już na dobre. Cena Bitcoina utrzymuje się nad $5000, niektórzy zapowiadają, że już wkrótce nastąpi atak na $6000. Altcoiny, za przykładem króla kryptowalut, także radzą dobrze sobie. Czy to już koniec dominacji niedźwiedzi? Raport sporządzony przez Binance Research dowodzi, że dno zostało już osiągnięte, a teraz czas na okres wzrostów.

Binance Research

Według nowej analizy przeprowadzonej i opublikowanej 11 kwietnia przez giełdę kryptowalutową Binance, najniższe kursy cyfrowych walut miały już miejsce. W ostatnim wydaniu biuletynów naukowych, analityczny oddział platformy, Binance Research, zbadał obecne zjawiska oraz trendy na rynku kryptowalut. Wzięte pod lupę zostały korelacje między ceną Bitcoina i innych wirtualnych walut. Dane z przedziału czasowego 2014-19 r. potwierdzają, że 90 dni do połowy marca były najdłuższym okresem wysokiej korelacji w historii branży.

Biorąc pod uwagę dane historyczne, takie okresy oznaczały zazwyczaj zmianę trendu. W ciągu 90 dni do połowy marca miał miejsce spadek kursu Bitcoina z $6500 do ok. $3100 – analitycy z Binance Research przypuszczają, że teraz może nastąpić odbicie.

Biorąc pod uwagę ostatni okres, charakteryzujący się najwyższymi wewnętrznymi korelacjami w historii kryptowalut, dane mogą potwierdzać tezę, że ceny osiągnęły już dno.

Binance Research

W relacjach między ceną pierwszej cyfrowej waluty (BTC) a cenami altcoinów możemy zauważyć zachodzące zmiany. Altcoiny są coraz słabiej skorelowane z Bitcoinem, ale mocniej (ujemnie) z dolarem amerykańskim (USD). Publikacja Binance Research mówi również o strukturze kryptowalutowych inwestorów. Ich instytucjonalna część odpowiada za 7% podaży, co, w porównaniu do amerykańskiej giełdy papierów wartościowych, jest bardzo podobną wartością.

Według naszych szacunków, 7% kryptoaktywów jest w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych. W dużym stopniu odpowiada to proporcji 1:13 na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych.

Znany ze swojego optymizmu analityk i współzałożyciel Fundstrat Global Advisor Thomas Lee zgadza się z opinią o zmianie trendu. Jako dowód wskazuje wysokie wartości swojego wskaźnika “Bitcoin Misery Index” (BMI).

Czy zaczął się czas byków?

Zapraszam do dyskusji!

Komentarze