Binance przejmuje giełdę Tokocrypto

Binance przejmuje inną giełdę

Binance kontynuuje ekspansję w branży kryptowalut

Gigant branży jakim jest Binance to kolejny gracz, który stał się obiektem FUDu po upadku giełdy FTX założonej przez bankruta Sama Bankmana-Frieda. Co ciekawe część państw stara się ograniczyć monopolistyczne działania Changpenga Zhao, zwyczajnie zakazując jego firmie działalności na terenie danego państwa. Powiedzieć, że CEO największej na świecie giełdy kryptowalut zrobił władze Indonezji „w Karola” to w zasadzie jak nie powiedzieć nic. Otrzymujemy bowiem informacje, że Binance nie przejmuje się plotkami o swoich problemach finansowych i zamierza przejąć azjatycką platformę Tokocrypto. Ten ruch pozwoli gigantowi na legalne działanie we wspomnianym wyżej państwie, gdyż wcześniej tamtejszy rząd zablokował firmę CZ. Ponadto, firma udowodni tym krokiem swoją nieustającą, silną pozycję w branży. Dwie pieczenie na jednym ogniu, co?

Bessa na krypto daje się we znaki wielu firmom

Dość powiedzieć, że wskutek niedawnej afery FTX, upadłość ogłosiło ponad 130 firm powiązanych z szemranym biznesem Sama Bankmana-Frieda. Kolejne spółki sypią się jak domino i w zasadzie każdego dnia otrzymujemy nowe informacje o niewypłacalności jednego z wydawałoby się „dużych graczy”. Binance wykorzystuje obecne warunki rynkowe do ekspansji, między innymi na rynek azjatycki, teraz także poprzez nabycie trzeciej licencjonowanej giełdy kryptowalut. Gigant założony przez CZ potwierdził niedawno, że został większościowym udziałowcem indonezyjskiej platformy handlowej Tokocrypto. Równocześnie mianowano nowego dyrektora generalnego, po tym jak z funkcji tej zrezygnował Pang Xue Kai, czyli założyciel wspomnianej marki.

Zobacz także: Nigeria stara się zalegalizować kryptowaluty

To zdecydowanie nie koniec ekspansji Binance

Jak donosi CNBC Indonesia, Binance planuje stopniowo nabywać wszystkie akcje Tokocrypto, aby legalnie działać w kraju, ponieważ giełda posiada wszystkie zezwolenia regulacyjne wydane przez Commodity Futures Trading Regulatory Agency (BAPPEBTI). Wyjątkowo długi skrót. Warto w tym miejscu także wspomnieć, że gigant branży inwestuje w Tokocrypto od 2 lat, bowiem od 2020 roku. Ma on więc długą i bliską relację z indonezyjską giełdą. Dopiero teraz jednak Binance weszło w posiadanie większościowych udziałów w spółce. Biorąc pod uwagę działania firmy CZ w obliczu plotek o potencjalnych problemach i głębokiego rynku niedźwiedzia dookoła, możemy być niemal pewni że to nie koniec ekspansywnych ruchów giganta, skoro podejmuje on tak śmiałe kroki w tak trudnym dla siebie czasie.

Podobał Ci się artykuł? Sprawdź też

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx