Binance DEX wspiera portfele sprzętowe

1 082
Parę dni temu CEO giełdy Binance ogłosił, że nowo powstająca zdecentralizowana platforma blockchain służąca wymianie transakcyjnej będzie obsługiwać portfele sprzętowe. Binance DEX jest opracowywana od niemal pół roku, w grudniu opublikowano przedsmak, a z upływem czasu dowiadujemy się coraz więcej. To nie jedyna niespodzianka tego tygodnia.


Zdecentralizowana platforma blockchain

Binance to jedna z największych giełd kryptowalutowych obecnie prosperujących na rynku. Firma po niebywałym sukcesie w 2017 roku rozpoczęła nowe projekty, a jednym z nich jest zdecentralizowana giełda kryptowalut Binance DEX.

Zdecentralizowana platforma blockchain jest nadal w budowie, ale co jakiś czas jesteśmy raczeni informacjami o kolejnych postępach i funkcjonalnościach. Tym razem Changpeng Zhao, założyciel Binance opublikował wpis na Twitterze o treści:

Binance DEX od pierwszego dnia będzie wspierał portfele sprzętowe. Dlatego możecie być pewni, że wasze klucze prywatne nigdy nie opuszczą urządzenia.


Na rynku pojawia się coraz więcej portfeli sprzętowych, ale najpopularniejsze z nich, które zapewne DEX będzie obsługiwał to Ledger, Trezor bądź KeepKey.


Opublikowane w grudniu ubiegłego roku efekty prac nad platformą przedstawiliśmy Wam w tym materiale, ale warto przypomnieć wyróżniające ją cechy. Otóż spodziewajmy się generowania bloku w ciągu 1 sekundy i zupełnie wystarczającego jednego potwierdzenia transakcji. Poza tym DEX ma zapewnić przepustowość na poziomie tysięcy transakcji na sekundę.


OTC

Binance kilka dni przed ogłoszeniem postępu prac nad DEX’em zaskoczył nas kolejną ciekawostką. Uruchomiono usługę OTC (over-the-counter) w wersji krypto, pełna nazwa owej usługi brzmi: “crypto-to-crypto over-the-counter trading desk”.

Oznacza to, że powstała możliwość handlu krypto-krypto na giełdzie Binance przy użyciu znacznie większych środków. Wzięcie udziału w tym programie wymaga dwóch rzeczy, poziomu weryfikacji na poziomie 2 bądź wyższym, a składane zlecenia nie mogą być niższe niż 20 BTC.

Więksi gracze zapewnią sobie prywatność, ponieważ transakcje OTC nie będą widniały na listach zleceń (ang. order books). Ponadto, OTC spowoduje oszczędność czasu, bo zlecenia będą realizowane po jednoznacznej cenie.

Binance Crypto OTC to usługa VIP, a żeby z niej skorzystać, trzeba wystosować maila do zespołu Binance.

Warto wspomnieć o tym, że ostatnio odbył się Binance Blockhain Week, gdzie dyskutowano na temat przyszłości branży kryptowalut.

Co sądzicie o rozwoju Binance? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze