Biały Dom szykuje ustawę ograniczającą wpływ BTC na środowisko

Rząd Stanów Zjednoczonych stworzy ustawę, której celem będzie ograniczenie wpływu BTC na środowisko oraz zmniejszenie śladu węglowego, pozostawianego przez górników. Będzie to pierwsza ustawa o takim charakterze w historii.

Dokument ma zostać opublikowany w sierpniu. Według informacji dostarczonych wczoraj (02.06) przez Bloomberg, jego treść ma m. in. zawierać zapisy dotyczące krytyki Bitcoina ze strony innych branż oraz braku pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Mówi się, że decyzja o sporządzeniu ustawy jest następstwem wydanego w marcu, bezpośredniego polecenia prezydenta USA, Joe Bidena, w którym wzywał on agencje rządowe do rozważnego i odpowiedzialnego wprowadzania aktywów cyfrowych.

Przedstawiciel Białego Domu, Costy Samaras zapewniał, że ustawa nie ma na celu zakazania lub skrajnego utrudnienia firmom wydobycia BTC na terenie Stanów Zjednoczonych. Według jego słów, celem nadrzędnym ustawy jest włączenie kryptowalut do globalnego systemu finansowego w sposób odpowiedzialny.

Eksperci z Gabinetu Joe Bidena nie skupią się tylko na Bitcoinie, mają także dokonać pełnego przeglądu czynników wpływających na zanieczyszczenie środowiska, wynikające z działalności górników. Co więcej, będą wnikliwie porównywać algorytmy PoW (proof-of-work) i PoS (proof-of-stake), w celu wskazania ich mocnych i słabych stron.

Musimy zastanowić się nad odpowiednimi ustawami dla świata, który przestawi się na proof-of-stake, lub który wykorzysta mieszankę proof-of-work i proof-of-stake. Algorytm proof-of-work zużywa dużo energii przez to, jak jest zaprojektowany, ale oferuje za to większe bezpieczeństwo” – mówił Samaras.

Pomysł nowych regulacji energetycznych pojawił się niedawno, gdy okazało się, że Agencja Ochrony Środowiska (ang. Environmental Protection Agency- EPA) nie może sobie poradzić z wyznaczeniem zużycia energii poszczególnych sektorów. EPA stała się przez to obiektem ogromnej krytyki, a przedstawiciele Partii Demokratycznej domagali się od niej natychmiastowych działań.

Stany Zjednoczone należą do krajów przodujących w ilości wydobywanych Bitcoinów, a co za tym idzie, w zużyciu niezbędnej do tego energii. Wielu Amerykańskich decydentów boi się zwiększenia obciążenia energetycznego USA z uwagi na nieprzewidywalne warunki pogodowe, wzrost znaczenia energii odnawialnej i odejście od źródeł konwencjonalnych, czy starzejącą się infrastrukturę.

Może Cię zainteresować:

Komentarze