Bank of America: nie można ignorować rynku kryptowalut

Bank of America to nie tylko pierwszy pod względem wielkości aktywów bank w całym USA, ale również jeden z największych banków świata. W jego najnowszym raporcie wspomniano o kryptowalutach, DeFi i NFT.

Dla entuzjastów kryptowalut najważniejsze jest to, że nastawienie Bank of America wobec rynku kryptowalut można określić jako bycze.

Nowy raport wydany przez Bank of America Corporation

W raporcie przygotowanym przez bank podkreślono, że kapitalizacja rynku kryptowalut jest zbyt duża, aby można było ją ignorować (w momencie pisania tego artykułu kapitalizacja rynkowa wynosi 2 270 902 266 847 USD, co przekłada się na 3,5% wzrost w ciągu dobry). Pomimo tego Bank of America określa kryptowaluty jako trend, który dopiero się rozpoczął.

„Is a trend that has barely started”.

W raporcie zwrócono uwagę na bardzo duże tempo adopcji kryptowalut oraz to, że w ostatnich latach aktywa cyfrowe mocno ewoluowały i obecnie są czymś dużo większym niż Bitcoin (BTC). Nawiązano również do zdecentralizowanych finansów (DeFi) oraz NFT.

Co ciekawe według informacji zawartych w raporcie Bank of America rzeczywiście dostrzega to, co w kryptowalutach jest naprawdę ważne. Dla nas cyfrowe aktywa to nie tylko płatności. Chodzi o nowy paradygmat obliczeniowy: komputer, który jest dostępny w każdym miejscu i dla każdej osoby, a przy tym należy do milionów ludzi z całego świata.

„For us, digital assets are not about payments per se. They’re about a new computing paradigm – a programmable computer that is accessible everywhere and to anyone and owned by millions of people globally”.

Zmienność rynku niewymienialnych tokenów

Pomimo byczego nastawienia, w raporcie znalazło się ostrzeżenie przed dużą zmiennością w powstającym sektorze NFT, który wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Według Bank of America inwestorzy muszą w pełni zrozumieć to ryzyko, zanim będzie można mówić o prawdziwej adopcji NFT.

Warto przypomnieć sobie sierpniowy artykuł Kolejny etap adopcji kryptowalut, w którym opisywaliśmy, że według dyrektora generalnego giełdy Bittrex Global wczesny etap adopcji kryptowalut można uznać za zakończony.

Komentarze