ATH hashrate Bitcoina, 2000 adresów wielorybów i 12 tys. milionerów BTC | Mało?

W tym roku, pomimo zawirowań odnośnie kursu BTC, wiele wskazuje na to, że świat króla kryptowalut ma się dobrze. Wzrosła ilość bitcoinowych milionerów oraz adresów zawierających ponad 1000 BTC. Dodatkowo, w 2019 r. zaobserwowaliśmy wzrost hashrate Bitcoina.

Szczyt ilości wielorybich adresów Bitcoin

Liczba adresów BTC, w których znajduje się ponad tysiąc monet, osiągnęła w tym miesiącu najwyższy poziom w wysokości 2000:

https://twitter.com/glassnode/status/1182674900496146432

W 2019 r. odnotowano znaczny wzrost adresów wielorybów, które mogą być interpretowane jako zapasy instytucjonalne lub rezerwy giełd. Jednym z takich nowych adresów będzie zapewne adres Bakkt, który musi przechowywać bitcoiny dla swoich fizycznie dostarczanych kontraktów futures. Ogromny wzrost zasobnych adresów zaobserwowano również w grudniu 2018 r., kiedy kurs BTC spadł poniżej 3,200 USD. Przypadek?

Wieloryby mogły również zgromadzić dużo BTC podczas bessy w 2018 roku i teraz zwyczajnie hodlują. Wzrost ilości adresów zawierających ponad 1000 BTC może być dowodem na to, że duzi gracze chcieli załadować swoje portfele po najniższych cenach. Może również wskazywać na to, że większe giełdy przechowują coraz więcej zasobów cyfrowych.

12 000 milionerów BTC

Znany i ceniony analityk Willy Woo przypomina, że na świecie jest około 36 milionów milionerów. Ilu z nich to milionerzy Bitcoin? Okazuje się, że jest to rząd 12 000.

Ta liczba będzie prawdopodobnie dalej rosła. Bitcoin jest nadal bardzo młodym rynkiem, który jest niedojrzały jako klasa aktywów. Chcielibyście dołączyć do zacnego grona bitcoinowych milionerów? Na dzień dzisiejszy musielibyście posiadać od 120 BTC.

ATH hashrate Bitcoina

Zgodnie z danymi bitinfocharts.com, wskaźnik hash rate Bitcoina osiągnął nowy rekordowy poziom 110,19 EH / s. Hash rate jest miarą mocy obliczeniowej i bezpieczeństwa sieci. W przeciągu ostatnich dwóch lat obserwujemy stały wzrost w tym zakresie.

Zaledwie dwa miesiące temu hash rate osiągnął 80 EH / s. Był to wzrost o 37%. W zeszłym miesiącu po raz pierwszy wskaźnik przekroczył 100 EH / s. Niewątpliwie sieć cały czas rośnie w siłę.

Jaka jest Wasza opinie na temat wspomnianych wyżej kwestii? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze