Apokaliptyczny kryzys płynności firm grupy Genesis – Gemini następna w kolejce

6 671

Apokaliptyczny kryzys płynności firm grupy Genesis – Genesis Block zatrzymuje handel, Genesis Global Capital potrzebowała 1 miliarda dolarów do poniedziałku

Gdyby nie afera i upadek FTX, sprawy mogły potoczyć się korzystnie dla firm kryptograficznych z grupy Genesis. Ale po upadku FTX, gdy inwestorzy stają w obliczu bezkształtnej pustki i ciemności spowijają rynki, zobaczyli, że jest źle, bardzo źle.

Genesis Block, wiodący detaliczny operator kryptograficzny w Hongkongu, powiedział klientom w piątek rano, że planuje zamknąć swój portal handlu pozagiełdowego 10 grudnia. Firma w e-mailach poprosiła również klientów o wypłatę swoich środków i powiedziała, że ​​nie nowi klienci nie będą przyjmowani.

Wcześniej w tym tygodniu dyrektor generalny Genesis Block powiedział Reuterowi, że nie są już aktywni na rynkach kryptograficznych.

„Przestaliśmy handlować” – powiedział w tym tygodniu Reuterowi Wincent Hung.

„Nie wiemy, którzy kontrahenci upadną w następnej kolejności, więc wolelibyśmy zamknąć wszystkie nasze pozycje, aby odzyskać część naszej płynności”.

Według raportu Genesis Block faktycznie zaczął likwidować swoją działalność kryptograficzną w Hongkongu, zanim FTX ogłosiło upadłość. Jeden z urzędników Genesis Block był dyrektorem w FTX Hong Kong, ale zrezygnował ze swojego stanowiska wcześniej w listopadzie, a Genesis Block zerwał wszelkie powiązania z nieudaną wymianą wkrótce potem.

Genesis Block prowadził kiedyś jedną z największych sieci bankomatów Bitcoina w Azji. Bankomaty są teraz obsługiwane przez CoinHero po tym, jak Genesis Block sprzedał swoją działalność bankomatową w 2021 roku.

W czwartek wieczorem rynki otrzymały kolejne złe wiadomości od Genesis Global Capital (GGC), innej firmy kryptograficznej, która na początku tego tygodnia zawiesiła wykup klientów w swojej działalności pożyczkowej.

Firma Genesis Global Capital stanęła w obliczu niedoboru płynności epokowych rozmiarów, ponieważ pojawiły się doniesienia, że ​​starali się zebrać 1 miliard dolarów przed ostatnim poniedziałkiem, aby kontynuować działalność. GGC powiedział klientom 10 listopada, że ​​utknęli w FTX na 175 milionów dolarów. Genesis miał 2,8 miliarda dolarów aktywnych pożyczek na koniec III kwartału 2022 roku.

Firma venture capital Digital Capital Group (DCG), spółka macierzysta Genesis, napisała na Twitterze w środę rano, że decyzja o zamrożeniu działu pożyczek Genesis została podjęta „w odpowiedzi na ekstremalne zakłócenia na rynku i utratę zaufania branży spowodowane implozją FTX”.

DCG jest również właścicielem Grayscale, którego 11 miliardów dolarów w Bitcoinach czyni z nich jednego z największych posiadaczy na świecie.

Platformy monoteistyczne wpłynęły również na grecką astrologię, ponieważ giełda Crypto Gemini, która jest własnością bliźniaków Winklevoss i jest partnerem Genesis, ogłosiła, że ​​na ich program Earn wpłynęło zamrożenie pożyczek.

„Współpracujemy z zespołem Genesis, aby pomóc klientom w jak najszybszym odzyskaniu środków z programu Earn”, napisali, dodając, że byli „rozczarowani”, że zobowiązania Genesis wobec ich klientów nie mogą być spełnione w ramach umowy SLA, ale zostali „zachęceni” przez wysiłki podejmowane przez Genesis i DCG w celu rozwiązania problemów.

Przeczytaj także: Nastał czas złota – kryptowaluty zarażone, mówi „Big Short” Michael Burry

Platforma analityczna Blockchain Nansen poinformowała w czwartek, że Gemini odnotowała 570 milionów dolarów wypływów netto w ciągu 24 godzin, więcej niż jakakolwiek inna giełda kryptowalut w tym okresie.

Piątkowy poranek przyniósł również doniesienia, że ​​południowokoreańska giełda kryptograficzna GOPAX wstrzymała wypłaty kapitału i odsetek na GOFi, swojej zdecentralizowanej usłudze finansowania (DeFi), która pośredniczy w sprzedaży produktów z GGC.

GOPAX poinformował, że przed zamrożeniem akcji kredytowej zażądał od Genesis spłaty wszystkich aktywów GOFi.

Siódmego dnia od ogłoszenia bankructwa FTX giełdy bez wątpienia mają nadzieję, że krypto da im trochę odpoczynku.

Ostatnie godziny to reperkusje komunikatów płynących z Genesis.

Firma Gemini ogłosiła, że jej program Earn nie będzie w stanie zrealizować umorzeń klientów w ramach umowy o gwarantowanym poziomie usług, która wynosi 5 dni.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze