FTX to nie Bitcoin – misja BTC wytrzymuje presje czasu i zdaje wszelkie egzaminy dojrzałości

Bitcoin to nie FTX – misja Bitcoina wytrzymuje presje czasu i zdaje wszelkie egzaminy dojrzałości — Nick Spanos

Nick Spanos, założyciel i dyrektor generalny Bitcoin Center w Nowym Jorku, mówi, że jego misją jest pomoc w doprowadzeniu do upadku Rezerwy Federalnej z powodu ruin finansowych, które spowodowała przez lata.

Spanos po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że Fed stanowi problem po krachu na giełdzie w 1987 r., w którym wyparowało bogactwo innowatorów blockchain i został zmuszony do zostania komercyjnym detalistą – rybakiem zdolnym tylko do płacenia rachunków.

Wiele lat później Spanos przypomniał sobie, jak reporter dowcipkował, że gdyby teczka Alana Greenspana była szersza, moglibyśmy nie mieć krachu.

Teczka Allena Greenspana uczyniła mnie rybakiem” – powiedział Spanos, co rozpaliło ogień gniewu w środku, który skłonił twórcę Coin Center do decyzji, że chce „zrobić coś, aby pozbyć się Rezerwy Federalnej”.

Brzmi to trochę szalenie, ale jestem szalony” – żartował Spanos.

Doprowadziło to do lat pracy z politykami nad uruchomieniem inicjatywy, która doprowadziła do stworzenia ustawy napisanej przez Rona Paula wzywającej do audytu Fed. Została uchwalona w Izbie, ale ostatecznie nie powiódła się po nieudanej próbie w Senacie.

„Przeszedłem wiele lat, ponad 20 lat, kiedy walczyłem z Rezerwą Federalną na swój sposób, organizując protesty i organizując przepisy, które miały zostać uchwalone” – powiedział Spanos.

„I nic się nie stało. W pewnym momencie myślałem, że straciłem swoje życie”.

Ale im więcej myślałem o tej sytuacji – o tym, jak ludzie ciężko pracują przez całe życie tylko po to, by „machnięciem palca” wszystko im odebrać – tym bardziej stawałem się zdeterminowany, by coś zmienić – powiedział.

Wtedy Spanos zdecydował się pójść inną drogą, co ostatecznie zaowocowało stworzeniem Bitcoin Center w 2013 roku, pierwszej giełdy kryptowalutowej na żywo w USA z biurem ustyuowanym zaledwie 100 stóp od Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Film Netflix zatytułowany „Banking on Bitcoin” udokumentował tę podróż.

„Wciągnąłem Francisa Suareza do Bitcoina. Burmistrz Miami otworzył pierwsze centrum blockchain w Miami” – zauważył Spanos jako sposób na pokazanie pozytywnych efektów swojego nowego sposobu działania.

Przeczytaj też: Nastał czas złota – kryptowaluty zarażone, mówi „Big Short” Michael Burry

Doprowadziło to również do szerszego zrozumienia, że ​​to, z czym naprawdę walczy Spanos, to centralizacja.

„Dzięki centralizacji świat jest miejscem, które ogranicza. Przed centralizacją ludzie tak naprawdę nie pracowali tak dużo, nie sądzę – zastanawiał się.

Spanos kontynuował przywołując centralizację jako przyczynę wielu rzeczy, w tym zgonów, które były wynikiem stworzenia Wielkich Piramid i wprowadzenia „dzwonka budzącego”, wzywającego do stawiennictwa w pracy podczas rewolucji przemysłowej – który następnie wprowadzono do szkolnictwa, aby stworzyć ludzi przyzwyczajonych do działania według ustalonego harmonogramu.

Przewiń do dzisiaj i masz wdrożenie inteligentnych miast, które Spanos nazywa „miastami nadzoru”, a także cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), które nazywa „walutami nadzoru”.

„Są takie miejsca, w których nie będziesz mógł robić zakupów, a także rzeczy, których nie będziesz mógł kupić” – ostrzegł.

„Będą kontrolować, co chcesz kupić”.

Według Spanosa CBDC ma jednak pozytywny wpływ: przyciągną więcej osób, które chcą uniknąć nadzoru i ograniczeń do Bitcoina i do zdecentralizowanych walut.

„To przyniesie adopcję. Więc będzie to lepsza, łatwiejsza i szybsza rampa” – powiedział.

Następnie odniósł się do wykorzystywania i przedstawiania przez ludzi systemu banku centralnego jako formy „syndromu sztokholmskiego banku centralnego”.

„Ludzie myślą, że mogą przechowywać wyniki swojej pracy. A jeśli czas to pieniądz, jak mówimy, za każdym razem, gdy drukują więcej pieniędzy, kradną ci czas” – ostrzegł.

„Każdy musi przyjąć decentralizację”.

To sprowadziło dyskusję z powrotem do tematu Bitcoina – który jak Spanos zauważył, jest „w stu procentach całkowicie zdecentralizowany” – oraz do szerszego rynku kryptowalut, który ostatnio znajduje się pod presją.

Wiele rozmów na głównych rynkach połączyło niedawne problemy z giełdą kryptowalut FTX z Bitcoinem, która źle wykorzystała technologię blockchain.

„FTX to nie Bitcoin” – wykrzyknął.

„To baza danych, którą kontrolował jakiś dzieciak. A z aktywami robił, co chciał. Musisz promować decentralizację. Bo to jedyny sposób, w jaki przetrwamy”.

Przede wszystkim upadek FTX to ta sama stara historia, która od dziesięcioleci dzieje się w tradycyjnym systemie finansowym.

„Scentralizowane giełdy, które się załamują, które wydają pieniądze innych ludzi – to stara rzecz, która zdarza się od zawsze”, zauważył Spanos.

„Musisz kontrolować narrację we własnym umyśle i iść do przodu już teraz, ponieważ przyszłość zależy od ciebie. Kolejne pokolenia są teraz zależne od tego momentu w czasie. Bo jeśli nie uwolnimy się za pomocą otwartego blockchaina bez nadzoru, zamkną nas i ucisną w zamkniętych silosach danych – jak ten, który właśnie się zawiesił” – powiedział nawiązując do FTX.

„Silosy danych, które będą nazywać blockchainem”.

„Więc jeśli nie uwolnimy się od nadzoru, zamkną nas w więzieniu i będą kontrolować” – ostrzegł Spanos.

„To jest nasza szansa, to jest szansa ludzkości. To twoja odpowiedzialność.

Następnie wezwał nowe pokolenie, aby podjęło pochodnię i kontynuowało tę walkę, aby nie cierpieć ucisku, który od wieków jest nakładany na ludzkość.

„Wszystko, co się wydarzyło, to stary system finansowy. FTX to przestarzały system finansowy. To nie jest Bitcoin. To nie jest blockchain.”

Założyciel Bitcoin Center wyjaśnił następnie, w jaki sposób blockchain faktycznie odegrał rolę w zbankrutowaniu FTX w ciągu kilku dni, w przeciwieństwie do 10 lat, kiedy Bernie Madoff uciekał przed wymiarem sprawiedliwości, mimo że ludzie zgłaszali podejrzenia do SEC.

„Nikt nie zrobił nic [Madoffowi], ponieważ nie mogli tego udowodnić”. Jeśli chodzi o Sama Bankman-Fried, „zszedł w jedno popołudnie”, powiedział Spanos.

„Więc blockchain działa, wszystko działa, mamy rację. Musimy stać odważni, wyprostowani i walczyć jak bestia”, która jest w stanie pożreć inne bestie wśród nas, odnosząc się do scentralizowanej prasy drukarskiej i banków centralnych.

Przede wszystkim Spanos wezwał wszystkich do dążenia do „samodzielnej suwerenności i przywrócenia własności naszego życia i naszej przyszłości”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze