Analiza techniczna kursu Solany sugeruje, że cena SOL spadnie o 35% do września

5 378

Analiza techniczna kursu Solany sugeruje, że cena SOL spadnie o 35% do września

Kurs Solany podąża za szerszym trendem na rynku kryptowalut, jednocześnie walcząc z obawami dotyczącymi powtarzających się awarii sieci i centralizacji.

Kurs Solany (SOL) ryzykuje znaczną korektę cen w nadchodzących tygodniach z powodu klasycznego, niedźwiedziego odwrócenia trendu.

Przed nami 35% korekta ceny SOL?

Na trzydniowym wykresie cena SOL maluje rosnący klin, potwierdzony dwoma rosnącymi, zbieżnymi liniami trendu i równoległymi spadkami obrotów.

Rosnące kliny zwykle powodują załamanie, które ustępuje po przebiciu ceny aktywów poniżej dolnej linii trendu. Jeśli cena podąża za scenariuszem załamania, może spaść nawet o maksymalną odległość między górną i dolną linią trendu klina.

SOL jest daleki od załamania, ale ceny utrzymują się w zakresie spadającego klina, jak pokazano na poniższym wykresie. Token obserwuje natychmiastowe wycofanie się z górnej linii trendu klina, a jego tymczasowy cel spadkowy znajduje się na dolnej linii trendu około 45 USD.

Istnieje ryzyko spadku do 30 USD, jeśli cena spadnie poniżej dolnej linii trendu, przy jednoczesnym wzroście wolumenu obrotu. Innymi słowy, 35% spadek cen do września.

Odwrotnie, odbicie od niższej linii trendu może spowodować, że SOL zanotuje natychmiastowe odbicie w kierunku wierzchołka klina na poziomie około 53,50 USD.

Decydujące wybicie powyżej górnej linii trendu unieważniłoby niedźwiedzi setup odwrócenia, jeśli SOL wzrośnie do wykładniczej średniej kroczącej 50-3D (50-3D EMA; czerwona fala) w pobliżu 58 USD.

https://twitter.com/Pentosh1/status/1558244661260689408?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5

Walka z FUD

Rosnąca konfiguracja klina Solany pojawia się, gdy token walczy z lawiną negatywnych wydarzeń, w tym powtarzającymi się awariami sieci, problemami z centralizacją i szeroko rozpowszechnionym exploitem wymierzonym w portfele Solany.

Niemniej jednak, SOL zyskał prawie 40% w sierpniu, odzwierciedlając inne aktywa kryptograficzne, które zyskały średnio około 11% od początku miesiąca.

Część zysków Solany również po tym, jak jej zespół szybko wyjaśnił, że Slope, dostawca portfela Web3, był wyłącznie odpowiedzialny za wykorzystanie kryptowalut o wartości 8 milionów dolarów, w tym portfela Solany.

Podobnie Solana opublikowała swój pierwszy „Validator Health Report” 10 sierpnia w odpowiedzi na oskarżenia, że ​​jej sieć jest mocno scentralizowana. Poinformowano, że blockchain Solana’s proof-of-history (PoH) ma ponad 1900 węzłów produkujących bloki na całym świecie.

Raport dodaje, że prawie 88% tych węzłów jest obsługiwanych przez niezależne podmioty.

Ponadto w maju programiści Solana skupili się na wdrożeniu wczesnych etapów swojej serii Mainnet Beta v1.10, wprowadzając pakiety QUIC i Quality of Service (QoS) według wagi udziałów i priorytetów opłat, aby chronić sieć przed potencjalnymi awariami.

„Wygląda na to, że sieć wykazywała oznaki stabilizacji po wersji 1.10, ponieważ pojawiły się niższe opłaty transakcyjne, a dzienna liczba transakcji odwróciła trend między połową maja a końcem czerwca” – zauważył James Trautman, badacz z Messari, w jego raport Solany za II kwartał.

Liczba transakcji na sekundę (TPS) Solany również uległy poprawie, od zaledwie ~700 podczas awarii sieci do rekordowych poziomów powyżej 3000 po rozpoczęciu wersji 1.10.

Trautman dodał:

„Jeśli implementacje v1.10 i kolejnych wersji będą nadal napędzać stabilność wraz z udanymi strategiami rozwoju ekosystemu, podstawy prawdopodobnie posuną się w pozytywnym kierunku, a wartość sieci może też”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze