Sieć Celsiusa zbankrutowała ale cena CEL wzrosła o 4000% w ciągu dwóch miesięcy

4 961

Sieć Celsiusa zbankrutowała ale cena CEL wzrosła o 4000% w ciągu dwóch miesięcy

Pogłoski o przejęciach przyczyniły się do wzrostu cen CEL.

Platforma pożyczek kryptograficznych Celsius Network ma około 1,2 miliarda dolarów strat w swoim bilansie, przy czym większość zobowiązań jest należna jej użytkownikom. Ponadto firma złożyła wniosek o ochronę upadłościową, więc jej przyszłość wygląda ponuro.

Mimo to wycena natywnego tokena użytkowego Celsius Network CEL wzrosła o ponad 4,100% (cztery tysiące 100 procent) w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, osiągając około 3,93 USD w dniu 13 sierpnia w porównaniu do najniższego poziomu w połowie czerwca, który wyniósł 0,093 USD.

Dla porównania, topowe monety Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) zyskały 40% i 130% w tym samym okresie.

Pogłoski o przejęciu za eksplozją CEL?

Technicznie zwyżka cen sprawiła, że ​​CEL stał się nadmiernie wycenionym tokenem na początku sierpnia, kiedy jego wskaźnik względnej siły (RSI) przekroczył próg 70.

Pogłoski o przejęciach wydają się być mocną stroną CEL. Warto zauważyć, że Ripple chce kupić aktywa Celsius Network, według anonimowego źródła cytowanego przez Reuters 10 sierpnia.

Cena CEL wzrosła ponad dwukrotnie po tym, jak wiadomość dotarła do społeczności kryptograficznej.

W lipcu pojawiły się również pogłoski o zamiarze Goldman Sachs przejęcia Celsius Network za 2 miliardy dolarów. W tym czasie token CEL handlowany był już za 0,39 $.

Short squeeze” na CEL podbił cenę jeszcze mocniej

Wydaje się, że za gigantycznym impulsem CEL w ciągu ostatnich dwóch miesięcy stoi armia handlowców detalicznych.

Niektórzy inwestorzy zorganizowali krótkie ściskanie, aby ograniczyć perspektywy spadków CEL. Krótkie wyciśnięcie ma miejsce, gdy cena aktywa nagle wzrasta, zmuszając sprzedających z krótkimi pozycjami do odkupienia aktywa po wyższej cenie, aby zamknąć swoje pozycje.

https://twitter.com/traderrocko/status/1558101919461154817?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwca

Możliwe jest stworzenie „short squeeze” ze względu na zmniejszającą się podaż CEL w obiegu, głównie z powodu zamrożenia transferów tokenów Celsius Network.

Co ciekawe, 13 sierpnia FTX posiadał około 5,1 miliona tokenów CEL, co stanowi około 90% całego obiegu na giełdach. Tymczasem ilość otwartych pozycji krótkich na giełdzie wyniosła około 2,66 mln CEL wobec najwyższego miesięcznego poziomu 2,96 mln CEL z 11 sierpnia.

Innymi słowy, krótkoterminowi gracze zamknęli około 300 000 pozycji CEL w ciągu zaledwie dwóch dni.

Co dalej z tokenem Celsjusza?

Historia pokazuje, że krótkie ściskanie jest trudne do utrzymania przez długi czas.

Takie perspektywy narażają CEL na ryzyko skrajnej korekty w nadchodzących tygodniach lub miesiącach. Jak już powiedziano, token jest już wykupiony, co dodatkowo składa się na prognozę spadkową.

Narysowanie wykresu zniesienia Fibonacciego od 6,5 USD-swingu wysokiego do 0,39 USD-swingu niskiego daje tymczasowe poziomy wsparcia i oporu dla CEL. Warto zauważyć, że token oczekuje teraz wybicia powyżej swojej linii Fib 0,618 (~ 4,21 USD), z docelowym wzrostem na poziomie 5,25 USD, co stanowi wzrost o 45% w stosunku do dzisiejszej ceny.

Odwrotnie, wybicie poniżej poziomu wsparcia na linii 0,5 Fib (~3,48 USD) grozi załamaniem CEL w kierunku 2,75 USD, czyli o 25% w stosunku do obecnego poziomu cen.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze