Alameda wycofała miliony dolarów przed upadłością

Alameda w cieniu niedawnego bankructwa

Alameda Research miała wycofać 204 miliony dolarów przed ogłoszeniem upadłości

Jak donosi Arkham Intelligence (firma z sektora Blockchain), ponad 50% środków przekazanych przez Alameda Research po 6 listopada było transakcjami w tokenach stablecoin, które są powiązane z dolarem amerykańskim. Przypomnijmy, że wspomniana firma to spółka powiązana z FTX i FTX U.S – czyli gigantami-bankrutami ze stajni Sama Bankmana-Frieda. Ich upadłość mocno wstrząsnęła w ostatnim czasie rynkiem kryptowalut. Bitcoin, czyli król wszystkich krypto wybił w skutek tego nowy dołek tej bessy, zaś token FTT zanotował spadek rzędu 90% w zaledwie 24 godziny. Sytuacja w branży kryptowalut nadal jest napięta, a domino bankructw dopiero się rozpędza. W ostatnim czasie kolejną ofiarą afery FTX padło BlockFi, teraz natomiast wiele spekuluje się na temat potencjalnej upadłości Genesis. Jakby tego było mało, na jaw wychodzi coraz więcej brudów odnośnie samej sprawy.

Zobacz także: Amerykański regulator zbada Genesis i inne firmy

Analiza Arkham Intelligence z 25 listopada ujawnia niepokojące rzeczy

Jak wspomniałem powyżej, według wspomnianego raportu Alameda Research miała wycofać ponad 200 milionów dolarów z FTX.US zanim doszło do bankructwa tej drugiej. Czy to oznacza, że Sam Bankman-Fried wiedział o złej sytuacji spółek, a mimo tego okłamał inwestorów, że wszystko jest pod kontrolą, w swoim wpisie na twitterze? Możemy o tym na razie jedynie spekulować, gdyż oficjalne postępowanie dochodzeniowe w tej sprawie jeszcze się nie rozpoczęło, choć organy ścigania żywo zainteresowały się już byłym miliarderem. W wątku utworzonym na platformie Twitter Arkham Intelligence ujawnił, że Alameda wyciągnęła 204 miliony dolarów amerykańskich z ośmiu różnych adresów FTX U.S, w większości w stablecoinach. Poniżej zamieszczamy oryginalny raport.

źródło: Twitter

W wypłatach dominował Tether (USDT)

Wśród wypłaconych środków 116 milionów dolarów, czyli 57,1% całkowitej kwoty, było w stablecoinach ze stajni Tethera, a kolejno także w BUSD i TrueUSD. Znaczna część pieniędzy ulokowana była ponadto w Ethereum i Wrapped Bitcoin. Co może być szokujące, 10,4 miliona dolarów wysłano do konkurencyjnej giełdy kryptowalutowej czyli Binance. Akt desperacji?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze