Airdrop Ethereum o wartości 2,6 mln $ z Bancor już w grudniu

4 501

Bancor ujawnił, że ​​nadchodzi airdrop ethereum o wartości około 2,6 miliona dolarów. Akcja odbędzie się w ciągu dwóch tygodni po aktualizacji sieci, która nastąpi w grudniu. Giełda podała także kilka szczegółów dotyczących tego, dlaczego tak się dzieje i jak to wszystko się odbędzie.

Bancor i liquidity pools

Bancor działa podobnie do giełdy zdecentralizowanej, na której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać monety bezpośrednio sobie nawzajem. W tym przypadku jednak firma odgrywa bardziej aktywną rolę w utrzymaniu sieci.

Aby jednak zapewnić wystarczającą płynność na giełdzie, Bancor używa mechanizmu, który tworzy pule monet, zwane liquidity pools, w ramach których ludzie mogą kopać. Giełda ma nawet innowacyjny mechanizm, o którym więcej możecie przeczytać tutaj.

Airdrop Ethereum (BNTETH)

Jeszcze w tym roku sieć wprowadzi zmianę, która wpłynie na działanie natywnego tokenu Bancor BNT. W tej chwili 10% każdego tokena BNT jest zabezpieczone przez eter (ETH) – które jest niedostępne dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów. Zamiast zablokować cały ten eter i uczynić go bezużytecznym, Bancor chce, aby jego użytkownicy mogli go używać.

Tak więc Bancor organizuje airdrop tokena, który reprezentuje – i jest wspierany przez – zarówno ten eter, jak i BNT, podzielone w połowie 50:50. Nowy token nazywa się BNTETH.

Token będzie miał również funkcję w sieci Bancor. Ludzie będą mogli go używać do tworzenia wspomnianych pul płynności (liquidity pools) w taki sposób, jakby uruchamiali swoje własne mikrogiełdy.

Tokeny zostaną rozdzielone proporcjonalnie między tych, którzy posiadają token BNT. Bancor ma nadzieję, że stworzy to 60 000 nowych dostawców płynności w sieci Bancor, pomagając w utrzymaniu sieci w dobrym stanie.

Dodatkową korzyścią dla użytkowników jest to, że otrzymują część opłat z transakcji z wykorzystaniem eteru na Bancor. Ale zadziała to tylko wtedy, gdy uda im się poradzić sobie z coraz bardziej złożoną naturą produktu. „Upowszechnianie pierwszej w swoim rodzaju technologii nie jest łatwe”, napisał na Twitterze Nate Hindman z Bancor.

Co myslicie o całym przedsięwzięciu? Czy airdrop ethereum w wykonaniu Bancor to dobry pomysł i potrzebne rozwiązanie? Czemu, Waszym zdaniem, ma to służyć? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze