Skradziono 23,5 miliona dolarów z izraelskiej giełdy kryptowalut Bancor

źródło: pixabay.com
1 200

W oświadczeniu opublikowanym przez izraelską giełdę kryptowalut Bancor, padła ona ofiarą ataku hakerskiego w wyniku którego zniknęły środki w kryptowalutach o wartości około 23.5 miliona dolarów. Atak miał miejsce wczoraj, tj. 9 lipca, o 00:00 UTC, według Bancor, po tym, jak nieznani hakerzy uzyskali dostęp do jednego z portfeli firmy. Hakerzy korzystali z portfela używanego do ulepszania smart contractów i wycofali środki głównie w kryptowalucie Ethereum. Całe zajście giełda opisała na swoim twitterze.

Hakerzy wypłacili także 3 200 000 tokenów Bancora (BNT) (warte około 10 milionów dolarów), które Bancor wydał w ubiegłym roku w ramach ICO, zbierając ponad 150 milionów dolarów. Giełda twierdzi jednak, iż zabezpieczenie w tokenach Bancora pozwoliło im zamrozić fundusze i zapobiec hakerom zarabiania na innych giełdach z użyciem ich tokenu. Oprócz Ethereum i Bancora, hakerzy ukradli 229, 356, 645 tokenów Pundi X (NPXS), o wartości około 1 miliona dolarów. Cena tokenu od momentu kradzieży osiągnęła spadek o około 16%.

„Nie można jednak zamrozić Ethereum i innych skradzionych kryptowalut. Pracujemy jednak wspólnie z dziesiątkami giełd kryptowalut, aby śledzić skradzione fundusze i utrudnić złodziejom ich spieniężenia” – napisali w oświadczeniu

Bancor powiedział, że hakerzy nie naruszyli portfeli użytkowników, a w teorii są bezpieczne. Wydaje się, że kradzież wpłynęła tylko na rezerwy giełdy, które spółka posiadała, aby ułatwić proces wymiany kryptowalut. Bancor nie ujawnił, jak doszło do włamania, ale obiecał częstszych i szybszych aktualizacji w kolejnych dniach za pośrednictwem swojej strony internetowej i konta na Twitterze. Platforma jest obecnie wyłączona i przechodzi prace konserwacyjne. Nie jest jednak wiadome, kiedy giełda wznowi możliwość tradingu.

Token giełdy kryptowalut Bancor

Wraz z oświadczeniem giełdy o przeprowadzonym ataku, cena tokenu Bancor odnotowała spadek o 20 punktów procentowych. Na początku wczorajszego dnia, cena BNT wynosiła $3,16. Pod koniec dnia cena spadła do $2,50. Aktualna cena BNT wynosi zaledwie $2.31 i ciągle spada. Giełda kryptowalut Bancor jest tematem kontrowersji, ponieważ zdecentralizowana platforma wykorzystuje zmienny system cen sprzedaży walut cyfrowych, nawet gdy nie ma popytu.

kryptowalut
źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/bancor/

Co sądzicie o ostatnich atakach na giełdy kryptowalut? Dlaczego w ostatnich dniach giełdy kryptowalut podlegają tak częstym atakom hakerskim? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze