Agencja CFTC chce lepiej poznać sieć Ethereum

źródło: pixabay.com
1 381

We wtorek 11 grudnia, agencja Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wystosowała wniosek o rozpoczęcie zbierania opinii na temat sieci Ethereum. Według oświadczenia agencji, chcą lepiej poznać blockchain Ethereum, szczególnie w aspektach technologii, mechaniki oraz ogólnego funkcjonowania sieci. CFTC czeka na publiczne komentarzy i informacje zwrotne za pośrednictwem „Request for Information” (RFI), aby lepiej zaznajomić Komisję na temat innych kryptowalut, a mianowicie Ethereum i jego wykorzystania oraz potencjalnego ryzyka.

Chęć poznania sieci Ethereum przez CFTC skłonić może do konkluzji, iż Komisja zamierza szerzej zainteresować się emisją kontraktów futures na ETH. Request for Information będzie otwarte przez 60 dni, a Komisja zaakceptuje również opinie na temat „podobieństw i różnic między Ethereum i Bitcoinem”. Oprócz ogólnych informacji, CFTC ma nadzieję uzyskać odpowiedzi na 25 pytań w następujących kategoriach: Cel i funkcjonalność, technologia, zarządzanie, rynki, nadzór, regulacje oraz cyberbezpieczeństwo. Commodity Futures Trading Commission została utworzona po to, aby regulować rynek kontaktów futures i chronić go przed nadużyciami.

Komisja twierdzi, iż publiczne opinie przyczynią się dla postępów w nadzorze rynków kontraktów futures oraz ogólnego rozwoju polityki regulacyjnej dla kryptowalut. Dodali również, że informacje „posuną naprzód misję CFTC polegającą na zapewnieniu integralności rynków instrumentów pochodnych, a także monitorowaniu i zmniejszaniu ryzyka systemowego poprzez zwiększanie pewności prawnej na rynkach.” Ponadto, CFTC oczekuje, że otrzymane uwagi i informacje będą miały wpływ na LabCFTC, inicjatywę FinTech. LabCFTC ma na celu uczynienie CFTC bardziej dostępnym dla wszystkich innowacji rynkowych oraz informowanie Komisji o nowych technologiach i ich implikacjach prawnych. Jednym z takich obszarów nowych innowacji są waluty wirtualne, podaje agencja.

Ethereum
źródlo: pixabay.com

Prezes CFTC popiera kryptowaluty

W październiku br. opisywaliśmy słowa prezesa agencji CFTC, który udzielił wywiadu dla CNBC. Christopher Giancarlo powiedział, iż popiera ideę kryptowalut oraz widzi szeroki potencjał oraz przyszłość dla zastosowania finansowego. Jak sam stwierdził: „Bitcoin prawdopodobnie nigdy nie zastąpi dolara, ale jest w stanie osiągnąć powszechną adopcję w większej części świata”.

„Osobiście uważam, że kryptowaluty będą istnieć. Myślę, że jest dla nich przyszłość. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek staną się rywalami z dolarem lub innymi walutami, ale jest cały obszar świata, który jest naprawdę spragniony funkcjonowania walut, których nie mogą znaleźć w swoich lokalnych pieniądzach. Na świecie jest 140 krajów z własną walutą. Prawdopodobnie 2/3 świata nie są warte polimeru ani papieru, na którym są napisane, a te części świata opierają się na twardych walutach. Bitcoin [lub inna] kryptowaluta może rozwiązać niektóre problemy. ” – powiedział szef CFTC, Christopher Giancarlo

Co sądzicie o zainteresowaniu Ethereum przez CFTC? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze