Prezes agencji CFTC popiera istotę kryptowalut

źródło: pixabay.com
809

Przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), amerykańskiej agencji odpowiadającej za regulację rynku kontraktów futures, wyraził dla CNBC swoją aktualną opinię nt. kryptowalut, w tym Bitcoina. Jak sam stwierdził Christopher Giancarlo, „Bitcoin prawdopodobnie nigdy nie zastąpi dolara, ale jest w stanie osiągnąć powszechną adopcję w większej części świata”.

„Osobiście uważam, że kryptowaluty mają pozostać. Myślę, że jest dla nich przyszłość. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek staną się rywalami z dolarem lub innymi walutami, ale jest cały obszar świata, który jest naprawdę spragniony funkcjonowania walut, których nie mogą znaleźć w swoich lokalnych pieniądzach. Na świecie jest 140 krajów z własną walutą. Prawdopodobnie 2/3 świata nie są warte polimeru ani papieru, na którym są napisane, a te części świata opierają się na twardych walutach. Bitcoin [lub inna] kryptowaluta może rozwiązać niektóre problemy. ” – powiedział szef CFTC, Christopher Giancarlo

kryptowalut
źródło: pixabay.com

Fundusze ETF oparte na Bitcoinie nie mają aktualnie pozwolenia na uruchomienie przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a jednak CFTC ma bardzo odmienny proces myślenia o cyfrowych walutach i innowacjach, o czym informował prezes agencji Christopher Giancarlo. Jednakże, nadal uważa, że ​​może to zająć co najmniej dziesięć lat, a nawet wtedy nie będzie żadnej gwarancji na sukces walut cyfrowych. Giancarlo znany jest ze swojego pozytywnego podejścia do kryptowalut. Uważa on również, że ustawodawcy powinni wstrzymać się z próbami ustanawiania surowych przepisów dotyczących cyfrowych walut.

CFTC utworzyło wydział ds. ryzyka związanego z obrotem kryptowalutami

Ponadto, CFTC utworzyło nowe biuro, skupione na doradztwie w zakresie ryzyka związanego z obrotem wirtualnymi walutami, aby informować opinię publiczną o możliwych ryzykach związanych z inwestowaniem lub spekulacją w walutach wirtualnych lub niedawno rozpoczętych kontraktach futures na BTC. Dodatkowo, sąd orzekł, iż kryptowaluty mogą być regulowane jako towary przez amerykańską agencję Commodity Futures Trading Commission, która ma również uprawnienia wraz z innymi instytucjami rządowymi do transakcji w wirtualnych aktywach, orzekł federalny sędzia.

Co sądzicie o słowach prezesa agencji CFTC?

Komentarze