45% w dwa dni na ADA może być pułapką

Pompowanie ceny Cardano?

45% odbicie na ADA w ciągu dwóch dni może schwytać byki w sidła pułapki bessy.

Cena ADA odnotowywała gwałtowne odreagowanie podczas bessy w przeszłości, a wiele z nich okazało się pułapkami na byki.

Kurs Cardano (ADA) wzrósł z 0,48 USD 30 maja do nawet 0,68 USD w dniu 31 maja – 45% wzrost w mniej niż 48 godzin. Jednak ADA/USD nie zdołała przedłużyć swojego wzrostu w górę i dzisiaj spadła o prawie 13,75% z tygodniowego maksimum.

Cena ADA: wibracje na rynku

Cena Cardano gwałtownie spadła 1 czerwca, rezygnując z części zysków zabezpieczonych w poprzednich dwóch dniach. Pojawia się teraz pytanie, czy para ADA/USD może przedłużyć swój trend ożywienia, zwłaszcza że notowana jest prawie 80% poniżej szczytu z września 2021 r., który wynosił 3,16 USD.

Co ciekawe, odbicie w dół zaczęło się po tym, jak ADA przetestowała swoją 50-dniową wykładniczą średnią kroczącą (50-dniowa EMA; czerwona fala na poniższym wykresie), która jest oporem.

Teraz token Cardano ryzykuje dalszą korektę ceny, mówi Digital Trend, współpracownik analiz finansowych w SeekingAlpha, zauważając, że ADA odnotowała w przeszłości gwałtowne odbicie cen, które przekształciło się w pułapki na byki, dodając:

„W marcu widzieliśmy, jak ADA gwałtownie wzrosła z 0,80 USD do ponad 1,24 USD w ciągu kilku tygodni. Dla mnie wygląda to na kolejne oszustwo”.

Kilka fundamentalnych czynników również wspiera niedźwiedzie prognozy.

1 czerwca Rezerwa Federalna rozpocznie likwidację swojego portfela aktywów o wartości 9 bilionów dolarów, prawdopodobnie tworząc kolejne przeszkody dla aktywów obarczonych ryzykiem, w tym Cardano.

„Nie sądzę, abyśmy jeszcze znali wpływ QT [ilościowego zaostrzenia], zwłaszcza że nie robiliśmy tego odchudzania bilansu zbyt długo w historii” – powiedział Dan Eye, dyrektor ds. inwestycji w Fort Pitt Capital Group , dodając, że usunięcie płynności z rynku „wpłynęłoby w pewnym stopniu na mnożniki w wycenach”.

Kurs Cardano maluje proporzec byka

Z technicznego punktu widzenia Cardano może kontynuować trend ożywienia w czerwcu ze względu na zwyżkową formację trójkąta – jako kontynuacji kontynuacji trendu.

ADA konsoliduje się w czymś, co wydaje się być „proporczykiem byka”, co potwierdza cena wahająca się w strukturze trójkąta po ogromnym ruchu w górę, zwanym „tyczką flagową”.

Z reguły proporczyk byka ustępuje po tym, jak cena przekroczy górną linię trendu i wzrośnie aż do wysokości masztu.

Innymi słowy, cel byków na ADA o wartości 0,77 USD w czerwcu, o ponad 25% więcej niż cena z 1 czerwca.

Para ADA/BTC widzi podobną byczą konfigurację

ADA maluje podobną konfigurację proporczyka byka przeciwko Bitcoinowi, zwiększając szanse na trend wzrostowy dla pary ADA/BTC w czerwcu.

W rezultacie zdecydowane wybicie przez ADA/BTC powyżej górnej linii trendu może spowodować jej wzrost w kierunku 0,00002355, czyli o 23% więcej niż cena z 1 czerwca.

Cardano (ADA) to kompleksowa platforma oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę ADA. Cardano jest projektem zbudowanym od podstaw na własnym kodzie źródłowym. Twórcy mają w planie stworzenie najbardziej rozbudowanej platformy blockchain, lepszej niż m.in. Ethereum (ETH). Cardano jest oparte na algorytmie Proof of Stake. W planach ma takie funkcjonalności jak zdecentralizowane aplikacje, smart-kontrakty, czy sieć blockchain obłsugującą więcej niż jedną kryptowalutę (ADA).

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx